Múzeumpedagógiai foglalkozásokon vehetnek részt a város iskolái a Deák Képtárban

Újabb sikeres pályázatról számolt be a Városi Képtár – Deák Gyűjtemény. Az intézmény a Társadalmi Megújulás Operatív program keretében, a múzeumok oktatási-képzési szerepének erősítése céljára kiírt pályázaton 5.250.000 Ft támogatást nyert el.A foglalkozásokon részt vesz többek között a Hang-szín-Tér Művészeti Iskola, a Tóparti Gimnázium, a Teleki Blanka Gimnázium, a Munkácsy Mihály Általános Iskola is.
 
2009.06.03. 17:55 |
Újabb sikeres pályázatról számolt be a Városi Képtár – Deák Gyűjtemény. Az intézmény a Társadalmi Megújulás Operatív program keretében, a múzeumok oktatási-képzési szerepének erősítése céljára kiírt pályázaton 5.250.000 Ft támogatást nyert el. A foglalkozásokon részt vesz többek között a Hang-szín-Tér Művészeti Iskola, a Tóparti Gimnázium, a Teleki Blanka Gimnázium, a Munkácsy Mihály Általános Iskola is.
 
Szűcs Erzsébet igazgató elmondta, tavaly nyílt arra mód először, hogy a Munkácsy kiállítás anyagi sikeréből felvegyenek egy múzeumpedagógus munkatársat, akit a pályázat megnyerésével most tovább tudnak foglalkoztatni. "Sok kiállítás ma már múzeumpedagógus közreműködésével jön létre, mert mi művészettörténészek nem mindig tudunk a pedagógusok és gyerekek világában gondolkodni. Nekünk az a legfontosabb, hogy minél jobb minőségű műalkotások kerüljenek a látogatók elé." - emelte ki Szűcs Erzsébet, aki szerint Székesfehérváron meghatározó az iskolaváros jelleg, mentális és értelmi erőt adnak a fiatalok a városnak.
 
Szirmai Nóra múzeumpedagógus a pályázat kapcsán elmondta, szeretnék, ha egyre több iskolára terjedne ki ez az együttműködés a városban. "Fontos, hogy beépüljön a diákok életébe a múzeumlátogatás élménye." - emelte ki. A pályázatról elmondta, hogy annak szakmai tartalma két részre osztható, az egyik része a műgyűjtésre alapszik, a másik az intermediális művészetekre.
 
 
A műgyűjtéssel kapcsolatos foglalkozások magukba foglalják többek között a művészettörténetet, a képzőművészetet, az esztétikát, valamint a tárgy és környezetkultúrát is, míg a az inter-mediális művészet tematikája köré csoportosuló foglalkozásokon a diákok a média és a design kapcsolatáról, a média megjelenési formáiról szerezhetnek ismereteket.
 
A projekttel összefüggő szakmai tevékenységet a Városi Képtár munkatársai az együttműködő oktatási intézményekkel és azok pedagógusaival közösen végzik. A multimédiás foglalkozások kidolgozását és lebonyolítását Falvay Miklós médiaművészt kérték fel. A műgyűjtés tematikájára felfűzött foglalkozások kidolgozását, és megtartását az intézmény a Terembura Kulturális és Múzeumkommunkiációs Egyesület szakembereinek bevonásával, a feladatok megosztásával bonyolítja le.