Nagy izgalmak után magyar továbbjutás az U20-as kosár EB-n

Miután Albániát simán legyőzte, a szlovákok ellen igazi ki-ki meccset vívott a magyar válogatott a fehérvári korostályos kosárlabda Európa-bajnokságon. A B-divízióból feljutni szándékozó magyarok közel álltak hozzá, hogy ne jussanak a felső ágra a csoportból, de a hajrában egyenlítettek, a hosszabbításban pedig már sokkal jobbak voltak, így tovább él a remény a dobogós helyezésre és feljutásra.
2015.07.12. 20:04 |

A Moldova elleni győzelem és svédektől elszenvedett vereség után ismét egy sima meccs következett a magar válogatott számára. Pór Péter csapata Albánia ellen 81-52-re győzött szombaton. Szokás szerint Perl Zoltán volt a mieink legjobbja, de 28 pontos teljesítményét az utolsó csoportmeccsen, Szlovákia ellen még felül is múlta a Falcóból Olaszországba szerződő fiatal reménység. Északi szomszédaink sokáig jobban álltak, a meccs vége előtt két perccel is hét ponttal vezettek. Innentől kezdve csak büntetőből találtak be, Perl pedig, aki 42 pontig jutott, triplákkal és jó büntetőzéssel szinte egymaga kiegyenlített (80-80).
A hosszabbításra összezuhantak az előnyüket elvesztő szlovákok, és az extra öt percet 21-5-re nyerte a magyar csapat. A végeredmény tehát 101-85, a válogatott  sírból hozta vissza a kötelezőnek gondolt győzelmet. Ezzel pedig a felső ágra került a folytatásban, ahol a C-csoport első két hlyezettjével játszik ( a svédek is ebben a négyesben szerepelnek). Előbb jövő szerdán, majd csütörtökön lép pályára a magyar válogatott, mindkétszer a Vodafone-sportcentrumban.