Nagyon közel volt a bravúr, egypontos Alba-vereség

A görög bajnokság alapszakaszában legutóbb negyedik helyen végző PAOK Szaloniki ellen lépett először hazai pályára az Európa Kupában az Alba Fehérvár. A veszprémi helyszín szokatlan volt, de nem zavarta a fehérváriakat, remek első félidőt produkáltak, Moore és Kemp vezérletével. Szünet után is sokáig tartotta előnyét a csapat, a negyedik negyed eljén azonban beragadt. Innen még volt visszaút, végül egyetlen dobás döntött - sajnos nem a mi javunkra.
Alba Fehérvár - PAOK 88-89
2013.10.23. 18:46 |
A görög bajnokság alapszakaszában legutóbb negyedik helyen végző PAOK Szaloniki ellen lépett először hazai pályára az Európa Kupában az Alba Fehérvár. A veszprémi helyszín szokatlan volt, de nem zavarta a fehérváriakat, remek első félidőt produkáltak, Moore és Kemp vezérletével.
Szünet után is sokáig tartotta előnyét a csapat, a negyedik negyed eljén azonban beragadt. Innen még volt visszaút, végül egyetlen dobás döntött - sajnos nem a mi javunkra.

Bogris talált be először, de Moore remek egyéni villanása, majd Somogyi hatalmas zsákolása remek hangulatnak ágyazott meg a meccs elején. Mindkét csapat odafigyelt a védekezésre, a görögök zónával próbálták megzavarni a magyar bajnokot, de elöl ők is nehezen boldogultak. Hat perc alatt csak 4 pontot dobott a PAOK, nálunk Kemp és Supola is betalált, amerikai bedobónk ráadásul faulttal együtt is. Többször is a gyűrűből szédült ki a fehérvári dobás, de így is remekül sikerült az első negyed (16-13).

Somogyi a másodikat egy nagy pakkerrel kezdte, Payne-t takarta be, Tóth Péter büntetőkkel köszönt be - gondot jelentett viszont, hogy jobban lepattanóztak a görögök. Moore visszaállva bevágta második tripláját, Kemp ragaszkodott a 2+1-hez, és a látványra is adott: a levegőben úszva húzott be egy támadó lepattanót. Anasztasziosz Markopulosz kért először időt, de mindkét edző sokat dolgozott, bőszen rotálta csapatát. Moore szenzációsan játszott, de nem maradt el tőle Kemp sem, védekezésben pedig az egész Alba nagyszerűen teljesített. Hobbs triplájánál már kilenc volt közte, a vendégektől Haralampidisz válaszolgatott: dudaszóra dobott kosarával alakult ki a félidei állás (42-35).
Bár D.J. Cooper révén hármassal kezdett szünet után a PAOK, labdaszerzésekből dobott villámkosarakkal egy perc után már tízzel ment az Alba! Sajnos a személyiket is gyűjtötték a fiúk, kedvükre büntetőzhettek Caireliszék, folyamatosan fargava a hátrányt. Ehhez az is kellett, hogy 2-3-as zónájuk ellen nem találta az ellenszert az Alba. Margaritisz triplája egyenlítést ért, de ragaszkodott jussához a Frade-csapat, és az egyre keményebbé váló meccsen nem engedte át a vezetést. Aztán Juhos technikait kapott reklamálásért (érdekesen alakult a fújás...), forrt az aréna - Borgis kosarával pedig fordítottak a vendégek. Hobbs hármasa volt a válasz, a negyed végén pedig most Szanatié volt a slusszpoén (67-64).

A záró negyed viszont 8-0-as görög rohammal kezdődött, amit védekezésükkel alapoztak meg a fekete-fehérek. Nem is igazán került tiszta dobóhelyzetbe senki fehérvári részről, Carlos Frade időt kért. Megérte: Moore büntetői, és Hobbs triplája egyenlítést jelentett. Payne kezdett pontgyártásba odaát, Kemp ellenben a védjegyének számító, faulttal együtt dobott kosárral visszavette a vezetést. Õrült végjáték kezdődött! Alba-pontra görög volt a válasz, vagy éppen fordítva... Néha kíméletlenül odavágtak a vendégek, de nem kaptak spotszerűtlen hibát. Az utolsó percbe egypontos vezetéssel mentünk bele, de jött két, menetrend szerinti görög büntető. Majd egy eladott hazai labda, és egy kivédekezett PAOK-támadás, 11 másodperc maradt kosarat szerezni. Juhos emelte rá a triplát - nem ment be, a lepattanónál pedig már nem fújtak, amikor Kempre rázuhantak a védők. Egyetlen ponttal nyert a minden idei meccsét kiélezett végjátékban nyerő PAOK - pedig ezen az estén nem volt jobb.

Alba Fehérvár - PAOK Szaloniki 88-89 (16-13, 26-22, 25-29, 21-25)
Veszprém, 3000 néző.
Alba: Szanati 2, Moore 18/6, Kemp 26, Juhos 4, Somogyi 4. Csere: Hobbs 16/12, Olah 2, Tóth P. 4, Tóth N. 8, Supola 4.

Carlos Frade: Először is gratulálok az ellenfélnek. Nehéz meccs volt egy rettentő tapasztalt ellenféllel. Keményen dolgoztunk a győzelemért, elégedett vagyok a csapat küzdőszellemével. Védekezésben túl sok hibát követtünk el, 70 százalékkal engedtük dobni a PAOK-ot. Haladunk azon az úton, amit elképzeltünk, már fel tudjuk venni a versenyt ilyen szintű ellenféllel is, de még nagyon sok a tennivalónk.

Tóth Norbert: Látszik, hogy kicsapatnak számítunk, sokat kell dolgoznunk, hogy számításba vegyenek minket… De jó úton járunk, és nagyon jó érzés volt ilyen jó meccset játszani ilyen rangos ellenféllel ebben a kupában. Büszke vagyok a csapatra és köszönöm a közönségnek, hogy nagyszerű hangulatot teremtett a csarnokban.

(Fotó: bb1.hu)