Nagyon távol a play-off: a Szegedtől is kikapott az Alba

A bajnoki középszakasz középházában öt csapat harcol a rájátszást érő három helyért. Közülük a negyedik helyen állt a TLI-Alba Fehérvár a Szeged elleni meccs előtt, győzni kellett az előrelépéshez.Szoros volt az első félidő, főleg Mitchell pontjaival vezetett az Alba. Még az utolsó negyedben is volt tizenegy pont az előny, ám a védekezés hibáit megbüntette a tizennégy triplát dobó Szeged. Kikapott a Fehérvár, így még messzebb került a rájátszástól.
TLI-Alba Fehérvár - Szeged 90-93
2015.03.14. 20:26 |
A bajnoki középszakasz középházában öt csapat harcol a rájátszást érő három helyért. Közülük a negyedik helyen állt a TLI-Alba Fehérvár a Szeged elleni meccs előtt, győzni kellett az előrelépéshez. Szoros volt az első félidő, főleg Mitchell pontjaival vezetett az Alba. Még az utolsó negyedben is volt tizenegy pont az előny, ám a védekezés hibáit megbüntette a tizennégy triplát dobó Szeged. Kikapott a Fehérvár, így még messzebb került a rájátszástól.
KÉPGALÉRIA a mérkőzésről
 Az első negyed nem túl jó védekezéssel indult, a felénél már mindkét csapat eljutott 15 pontig. A Szeged főleg a tripláknak köszönhetően, ezekből ötöt is dobtak Kiss Zsolták nyolc perc alatt. Nálunk Csorvási érvényesült jólk a palánk alatt, és Mirchell felelgetett a szegedi hármasokra. A negyed hajrájára feljavult a védekezés és a Szeged alacsonyabb szerkezete nem tudott érvényesülni. A második negyedet Kromah triplája nyitotta, a vendégek közben faultokkal próbálták megállítani az Alba rohanását. Nyolc ponttal megléptek Csorvásiék, amikor Kuntics egy triplával ébresztőt fújt a Szegednek.Hamarosan ki is egyenlítettek a vendégek, mert a mieink csak a palánk alól céloztak jól. A kivételt a félidő végén két triplát beemelő Ashton Mitchell jelentette, és a dudaszó pillanatában szintén kintről beköszönő Simon Balázs. Hét pont előnnyel mehetett pihenőre a Góbi-csapat.
 A második félidő Kalve triplája után tízpontos előnyt hozott, de nem tartott sokáig a megnyugtató helyzet. Bár a Szeged is rengeteg hibával játszott, Balaban mindig tudott fontos pontokat szerezni. A másik oldalon egy-egy szép támadást eladott labdák, rossz dobások követtek, így maradt szoros a meccs. Sőt, Csirics triplával egyenlített, és a támadásban rendkívül pontatlan Alba a negyed utolsó másodpercében is beszedett egy Jereminov-Balaban összjátékot. Döntetlennel indult a negyedik játékrész. Ebben Jereminov bedöcögős triplájával már a Szegednél volt az előny, de nem engedte konzerválni ezt az állapotot az Alba. Mitchell ötödik triplája után időt kért a Szeged, de egy 12-0-ás roham jött Fehérvárról, ami perdöntőnek tűnt. Nem lett az, mert 80-69 után három szegedi tripla jött, kimaradtak a hazai helyzetek, visszatért a Szeged. A végjáték hozta a szokásos koreográfiát: az ellenfél betalált a fontos támadásoknál, az Alba nem. Az ajándékba kapott eséllyel sem sikerült élni, mert Mitchell és Kromah is kihagyott egy-egy büntetőt, amikor egyenlíthetett volna. Nyert a Szeged – története során először az Alba ellen.

TLI-Alba Fehérvár - Naturex-Szedeák 90-93 (24-21, 24-20, 18-25, 24-27)
Alba: Tóth P. 7/3, Mitchell 26/15, Supola 2, Kalve 14/6, Csorvási 22. Csere: Simon 5/3, Kromah 14/3, Juhos.
Szeged: Jereminov 17/6, Molnár A. 11/6, Kiss Zs. 15/15, Csirics 20/12, Balaban 23. Csere: Kuntics 7/3, Stefanovics, Mike.