Nagyot küzdött, de végül vereséget szenvedett Romániától a magyar csapat

Újabb négy találkozóval folytatódott szombaton az Olimpiai Reménységek Tornája Fehérváron. A Vodafone Sportcentrumban szervezett kosártorna második napján a magyar válogatottra igazi presztízsküzdelem várt, hiszen Váradi Attila tanítványai Románia ellen játszottak. A színvonalas és élvezetes találkozón végül 91-79 arányú vereséget szenvedett a magyar csapat.
2014.12.28. 19:49 |
A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia, az Alba Regia SC, a Magyar Olimpiai Bizottság és az Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége által közösen szervezett a nagyszabású kosárlabdatorna újabb négy meccsel folytatódott szombaton. Az első mérkőzésen Szlovákia együttese kiélezett küzdelem végén 79-66-ra győzte le Szerbiát. A folytatásban a csehek szenvedtek nagyarányú, 69-84-es vereséget Szlovéniától.

Délután 17.30-tól pedig a nap mérkőzése következett számunkra, hiszen a magyar válogatott Románia ellen lépett pályára. A két nyeretlen csapat mérkőzésén kimondottan szorosan indult az első negyed. Váradi Attila fiai az első 10 percben nagy ellenállásra késztették a románokat, ennek ellenére 28-25-ös román fölénnyel várhatták a második negyedet a csapatok. Papp Barna révén a második negyed elején még a vezetést is sikerült megszerezni, ezt követően azonban Románia lendült támadásba Lucas Tohatan vezérletével. Az első félidőre így 14 pontos 53-39-es előnnyel mehettek pihenőre a románok.

Fordulást követően Katona jó játékának is köszönhetően feljebb zárkózott a magyar válogatott a harmadik negyedben. Az utolsó etapot négypontos hátránnyal, 72-68-as állással várták a magyarok. A végjátékot azonban a román válogatott bírta jobban, így végül 91-79-es győzelmet ért el. A nap utolsó meccsén Lengyelország 100-44-re diadalmaskodott Ausztria felett. A pont nélkül álló magyarok vasárnap délután 15 órától a száz százalékos Szlovénia ellen játszanak.