Nagyszabású fejlesztések lesznek a Depóniánál

Új kukásautók és hulladékgyűjtő-edények, tiszta utcák és majdnem háromszoros újrahasznosítható szelektív hulladékmennyiség – ez az, amire a Depónia számít a közeljövőben. A következő két évben a szolgáltató cég komoly beruházásokat tervez, köszönhetően egy uniós pályázati forrásnak. 
2019.03.21. 08:07 |
Nagyszabású fejlesztések lesznek a Depóniánál

Steigerwald Tibor, a Depónia ügyvezetője elmondta, hogy a szelektíven gyűjtött hulladék huszonöt százaléka még mindig a hulladéklerakóban köt ki, így azt semmilyen módon nem tudják hasznosítani. A megoldás a szemléletformálás lehet, erre minden évben nagy figyelmet fordítanak.  Az előttünk álló közel két év meghatározó lesz a Depónia Nonprofit Kft. életében, hiszen egy évtizede várt, tizenhat és fél milliárd forintos beruházás valósulhat meg pályázati forrásoknak köszönhetően. Ennek az összegnek nagyjából a fele érkezik Székesfehérvárra, a másik felét a Dunaújvárosban működő közszolgáltató használja fel.

Steigerwald Tibor a Fehérvár magazinban elmondta, hogy a székesfehérvári beruházások négy projektszakaszra bonthatók. Az első szakasz a hulladékgyűjtő edényekre vonatkozik: minden település minden háztartása két edényt fog használni. A fehérvári családi házas övezetekben korábban kiosztott szelektív gyűjtőedények kicserélésre kerülnek arra az edényre, mely ennek a pályázati lehetőségnek köszönhetően kerül a Depóniához.

A második szakasz a gépjárműveket érinti: „Az idén harminckét gépjárművet is tudunk vásárolni, ebből huszonöt kukásautó. Ennek köszönhetően a jelenlegi gépparkunk régóta használt tagjait le tudjuk cserélni. A szállítás várhatóan áprilisban indul és június végéig le is zárul. A következő fejlesztési szakasz a létesítményekkel kapcsolatos. Közel ötmilliárdos összegből két új válogató épül Csalán. Ezek modern, nagyrészt gépi válogatók, melyek közül az egyik egy szelektív válogató. Szükségünk is van a hatékonyabban működő gépekre, mert nagyobb lesz a hulladékmennyiség is. Szelektív válogató csak Fehérváron épül, és a most összegyűjtött hatezer tonna szelektív hulladék helyett húszezer tonna kerül majd feldolgozásra, illetve innen szállítjuk majd hasznosításra. A negyedik fejlesztési terület a telepi gépeket érinti. Ezek a mobil eszközök a hulladékkezelést segítik: dózerek, rakodógépek, targoncák, melyek szintén nagyon fontosak ahhoz, hogy a működésünk komplett és komplex legyen." 

Jelenleg a működésért felelős háttérmunkát végző kollégák a székesfehérvári telephelyen dolgoznak, de egy új építési beruházás is indul Csalán, így 2020 végén a teljes cég ott folytathatja a munkát, méltó körülmények között. Az ügyfélszolgálat viszont Székesfehérvár egy frekventált helyén továbbra is elérhető lesz az ügyfelek számára.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.