Napelemparkot és költséghatékony világítási rendszert építettek az Alföldi Tej fehérvári üzemében

Az Alföldi Tej fehérvári üzemében, összesen 1344 darabból álló új, indukciós elven működő világítási rendszert szereltek fel. A beruházás részeként a készáruraktárban ún. eseményvezérelt rendszert építettek ki, mely költséghatékonyan működtethető világítási rendszer. A 160 taggal, 695 milliós törzstőkével, 383 millió liter éves termelési kvótával az ország tejtermelésének 25%-át az Alföldi Tej adja.
2016.06.29. 12:17 |
Az Alföldi Tej székesfehérvári üzemében, mely az ország legnagyobb tejüzeme, összesen 1344 darabból álló új, indukciós elven működő világítási rendszert szereltek fel. A beruházás részeként a készáruraktárban ún. eseményvezérelt rendszert építettek ki, mely költséghatékonyan működtethető világítási rendszer. A 160 taggal, 695 milliós törzstőkével, 383 millió liter éves termelési kvótával az ország tejtermelésének 25%-át az Alföldi Tej szervezi 17 megyében. Az Alföld Tej Kft. tavalyi értékesítésének nettó árbevétele 42,9 milliárd forint volt, a cég átlagos állományi létszáma pedig 625 fő.

A teljes program megvalósítása révén az Alföldi Tej világításra fordított energiafogyasztása éves szinten közel 40%-kal csökkenhet. Az alkalmazásra kerülő napenergia pedig tovább csökkentheti a működési költségeiket.
Az új lámpatestek hosszú élettartama miatt csökken a környezeti terhelés az elmaradó fényforráscsere következtében, és csökken a CO2 kibocsátás is. A beruházással hosszútávon csökkenthető a karbon lábnyom, ami az Alföldi Tej Kft. egyik fontos célkitűzése.

Az új rendszerről szerdán délelőtt Mélykúti Tibor az Alföldi Tej ügyvezető igazgatója a kivitelezővel közösen tartott sajtótájékoztatót, melyen Horváth Miklós Csaba önkormányzati képviselő, bizottsági elnök képviselte Székesfehérvár városát.
A beruházás második szakaszában, mintegy 400 panelből álló napelem parkot és a hozzá tartozó öt invertert építették be a székesfehérvári üzemben. A napelemek által megtermelt energia visszatáplálásra kerül az üzemi elektromos hálózatba.
A beruházás teljes költségének összege meghaladja a 200 millió forintot, amelyet 84 millió forinttal a Norvég Finanszírozási Mechanizmus is támogatott.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.