NEA civil jelöltállítási rendszer - február 19-ig lehet bejelentkezni

Tájékoztató fórumot tartott kedden a Fehér Megyei Civil információs Centrum a Nemzeti Együttműködési Alap civil jelöltállítási rendszerében való részvételről. A civil szervezetek csak az EPER rendszeren keresztül állíthatnak elektort február 19-i határidővel.
2020.02.05. 18:23 |
NEA civil jelöltállítási rendszer - február 19-ig lehet bejelentkezni

A már regisztrált civil szervezetek ITT, a még nem regisztráltak ITT találnak útmutatót a jelentkezéshez!

Zugor Zsuzsanna, Fejér Megyei Civil Információs Centrumot működtető Echo Innovációs Műhely elnöke elmondta, hogy azok a civil szervezetek, amelyek bejelentkeznek a Nemzeti Együttműködési Alap civil jelöltállítási rendszerébe, egy-egy képviseletükre kijelölt természetes személy (elektor) részvételén keresztül elektori gyűléseken választhatják meg az NEA Tanácsának és kollégiumainak civil delegált tagjait. A civil jelöltállítási rendszerbe azok a Magyarországon nyilvántartásba vett egyesületek és alapítványok jelentkezhetnek be és állíthatnak elektort, amelyek szándékukat az EPER rendszeren keresztül jelentik be, a bejelentkezés határideje: 2020. február 19. 23:59. Az elfogadott jelentkezéseket követően a szavazásra jogosult elektor helyettesítésére nincs lehetőség! Felhívják a civil szervezetek figyelmét arra is, hogy minden, a jelöltállításkor megadott adatnak a személyazonosításra alkalmas okmányon (személyi igazolvány, útlevél, jogosítvány) levő adattal egyeznie kell. A civil jelöltállítási rendszer elektronikus elérhetősége: eper.emet.hu 

Molnár Tamás környezetvédelmi és civil tanácsnok üdvözölte azt a folyamatot, ami a Nemzeti Együttműködési Alap kapcsán kialakult, hogy a pályázatokról olyan emberek döntenek majd, akiket a civilek választottak.

"Mindez aktivitásra ösztönzi a szervezeteket, hiszen nem elég szavazni az adott időpontban, hanem előtte regisztrálni is kell: ez egy demokratikus választási rendszer és jól mutatja, hogy az Nemzeti Együttműködési Alapok jól tudnak működni az országban." - mondta a tanácsok, aki szólt arról is, hogy Székesfehérvár városa több mint 300 millió forintot áldoz a civil szervezetek támogatására, de a fehérvári civil szervezeteknek merítenie kell azokból a lehetőségekből is, amelyek nem a városi, hanem a kormányzati, vagy uniós szegmensből érkeznek. A tanácsnok arra buzdított mindenkit, hogy aktívan vegyen részt a kollégium és a tanács megválasztásában és pályázzon a NEA forrásokra annál is inkább, mert a statisztikák szerint Fejér megyében 10%-al kisebb a pályázók aktivitása, mint más megyékben.
Mahler Balázs, a NEA kollégiumi tanácstag - jelöltje elmondta, nagyon fontosak ezek a pályázati források a civil szektor megerősödése szempontjából. Kiemlete, hogy a NEA alapvetően civil szervezetek működési támogatását, különböző szakmai programok megvalósítását támogatja, ezen kívül aktív szerepet vállal abban is, hogy a hazai civil szervezetek kapcsolatokat építsenek ki határon túli magyar, vagy külföldi szervezetekkel. "Fontos az, hogy ott legyenek a civil szektor képviselői a NEA szervezetében és legyen olyan ember, aki tud tenni azért, hogy az egész civil szféra erősödni tudjon." - tette hozzá a tanácstag-jelölt.