Négy büntető és Vidi-siker a Ligakupában

Négy tizenegyest is hozott a DVSC – Videoton Ligakupa negyeddöntő, melyen a vendégek már 2-0-ra is vezettek, ám a Loki a 89. percben egyenlíteni tudott. A slusszpoén Feczesin büntetője volt a 93. percben, a piros-kékek így 3-2-re nyertek a Loki otthonában.
DVSC-TEVA – Videoton FC 2-3 (1-2)
2015.03.18. 20:07 |

Joan Carrillo vezetőedző több kulcsjátékosát is pihentette a Ligakupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, igaz, a házigazda Debrecen sem a legerősebb összeállításában lépett pályára. A fehérvári gárda már a 10. percben megszerezte a vezetést, Ivanovszkit Morozov buktatta a 16-oson belül, a büntetőt Álvarez lőtte a debreceni kapuba. A folytatásban a Loki aktívabbnak bizonyult a kemény belépőket hozó találkozón, melynek 31. percében ismét büntetőhöz jutott a Vidi! Ezúttal Oliveira beadása érte Morozov kezét, a 11-est most Ivanovszki végezte el, aki a bal felső sarokba vágta a labdát, 0-2!
A büntetők meccsén a 37. percben jött a harmadik tizenegyes, ezúttal a hazaiak javára. Egy debreceni beadás után Szakály fejese Hefflert találta arcon, Andó-Szabó játékvezető azonban óriási meglepetésre kezezés miatt büntetőt ítélt. A labda mögé Mihelic állt és magabiztosan lőtte a hálóba a vendéglátók szépítő találatát.

A második félidőben a hátrányban lévő hazaiak léptek fel támadólag, a 63. percben Balogh ziccerét Horváthnak kellett védenie. A folytatásban lanyhult a hazai kedv, a 75. percben Heffler veszélyes szabadrúgásával veszélyeztetett a Videoton, a 23 méterről megeresztett próbálkozás a keresztléc fölött szállt el.

A DVSC kisebb hullámvölgy után a hajrát igyekezett megnyomni, az erőfeszítések a 89. percben hoztak eredményt, egy jó kiugratás után Jovanovics Sidibe elé passzolt, akinek nem okozott gondot az üres kapuba passzolnia. Ezzel azonban még nem volt vége a meccsnek, a 91. percben egy jobb oldali beadás után Feczesin fejelt, Verpecz bravúrral védett, a kipattanó azonban Pajac elé került, akinek a lábát Jovanovics rúgta el, újabb büntető! A negyedik tizenegyest Feczesin magabiztosan vágta a kapuba, a Vidi így 3-2-re nyert, előnnyel várhatja az április 21-i, fehérvári visszavágót.

Ligakupa negyeddöntő, első mérkőzés:

Videoton FC: Horváth – Brachi, Vinícius, Fejes, Maréval – Luijckx (Trebotic 52.), Simon – Álvarez (Pajac 46.), Oliveira (Kovács 72.), Heffler – Ivanvoszki (Feczesin 79.)
Gólszerző: Mihelic (37., büntetőből), Sidibe (89.) illetve Álvarez (10., büntetőből), Ivanovszki (31., büntetőből), Feczesin (93., büntetőből).