-
Gépekkel segítik a várost
Mintegy 40 darab korszerű, jobbára akkumulátorral működő kisgéppel segíti a Városgondnokság közterületi munkavégzését a Makita Kft. A gépeket hétfőn a Városgondnokságon adta át a vállalat, amely minden évben más-más fehérvári területen segít társadalmi felelősségvállalásával.
2025.04.14. -
Okostanterem a Táncsicsban
Az oktatásban megjelenő új technológiák adta lehetőségek motiválják a diákokat és a tanulás hatékonyabbá válik – hangzott el hétfőn a Táncsics Mihály Általános Iskolában, ahol a frissen kialakított okostantermet egy angolóra keretében adták át. Székesfehérváron ezzel együtt már 14 általános iskolában szolgálja az oktató-nevelő munkát a XXI. századi technikával felszerelt terem, és idén még három helyszínen készül el.
2025.04.14. -
Okos tanterem a Tácsicsban
Lassan a végéhez ér Székesfehérvár önkormányzata és az Alba Innovár Digitális Élményközpont közös programja. Évekkel ezelőtt azt a célt tűzték ki, hogy minden általános iskolába okos tantermet alakítanak ki.
2025.04.15. -
Hosszabb nyitvatartás a piacon
Sokan szeretik inkább őstermelőktől beszerezni az alapvető élelmiszereket mint nagy bevásárlóközpontokban. Friss zöldség, gyümölcs, hús, pékáru, minden szükséges élelmiszer megtalálható a Városi Piacon.
2025.04.15.
Négy uniós projekt zárult sikerrel Székesfehérváron és Fejér megyében

Az összesen 80 millió forintos, vissza nem térítendő támogatás révén 24.000 főt ért el a megszervezett 300 programon 3 év alatt a négy szervezet.
Az Agóra Vidékfejlesztési Alapítvány, az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért, a Székesfehérvári Zöld Alma Egészségfejlesztő Alapítvány és a SZITI Szociális Egyesület projektjei új, aktív állampolgári kisközösségek kialakítását célozta meg Székesfehérváron és környékén valamint Dél-Fejérben. A projektek első félévében célzottan a bevonásra, csapatépítésre, az együttműködés fejlesztésére fókuszáltak a szervezetek, hogy a programok további szakaszában az események, rendezvények szervezésében aktív közösségi tagként vegyenek már részt. A projektek keretében 300 olyan eseményt, rendezvényt, programot szerveztek a civil szervezetek, amelyek a közösségek fejlesztését célozták.
A programok közvetlen célcsoportjai a településeken élő 14-35 éves fiatalok, valamint a 60 év feletti idősödő lakosok voltak.
Az önkéntes tevékenységgel, a generációk közötti együttműködéssel elősegítette a projekt a helyi társadalmi problémák kezelését, a jól-lét növekedését és a társadalmi kiegyenlítődést. Az önkéntesség a fiatalok számára a pályaorientációhoz és a szociális érzékenységük fejlesztéséhez elengedhetetlen volt, míg az idős korosztály számára a hasznosság érzésének elősegítéséhez és az aktív idősödéshez járult hozzá, mely jobb mentális állapothoz is vezetett. A programok célzottan fókuszáltak a társadalmi integrációra és az eltérő kulturális és generációs csoportok kooperációjára. A projektek figyelembe vették az esélyegyenlőségi célkitűzéseket minden aktivitásában. A programok révén 24.000 főt sikerült elérnie a szervezeteknek, ami azért is egyedülálló, mivel a pandémia idején nem lehetett programokat szervezni és megvalósítani. Ezekben a hónapokban tisztasági csomagok összeállításában és önkéntesek általi házhoz vitelében tudtak segítséget nyújtani a pályázatok. A támogatási összeg minden pályázat esetében 20 millió forint volt.