Négy uniós projekt zárult sikerrel Székesfehérváron és Fejér megyében

Négy európai uniós projekt is zajlott az elmúlt években Fejér megyében. A közösségfejlesztő programokat Székesfehérváron és környékén valamint Dél-Fejérben valósított meg négy civil szervezet: az Agóra Vidékfejlesztési Alapítvány, az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért, a Székesfehérvári Zöld Alma Egészségfejlesztő Alapítvány és a SZITI Szociális Egyesület.
2021.08.24. 11:22 |
Négy uniós projekt zárult sikerrel Székesfehérváron és Fejér megyében

Az összesen 80 millió forintos, vissza nem térítendő támogatás révén 24.000 főt ért el a megszervezett 300 programon 3 év alatt a négy szervezet.

Az Agóra Vidékfejlesztési Alapítvány, az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért, a Székesfehérvári Zöld Alma Egészségfejlesztő Alapítvány és a SZITI Szociális Egyesület projektjei új, aktív állampolgári kisközösségek kialakítását célozta meg Székesfehérváron és környékén valamint Dél-Fejérben. A projektek első félévében célzottan a bevonásra, csapatépítésre, az együttműködés fejlesztésére fókuszáltak a szervezetek, hogy a programok további szakaszában az események, rendezvények szervezésében aktív közösségi tagként vegyenek már részt. A projektek keretében 300 olyan eseményt, rendezvényt, programot szerveztek a civil szervezetek, amelyek a közösségek fejlesztését célozták.

A programok közvetlen célcsoportjai a településeken élő 14-35 éves fiatalok, valamint a 60 év feletti idősödő lakosok voltak.

Az önkéntes tevékenységgel, a generációk közötti együttműködéssel elősegítette a projekt a helyi társadalmi problémák kezelését, a jól-lét növekedését és a társadalmi kiegyenlítődést. Az önkéntesség a fiatalok számára a pályaorientációhoz és a szociális érzékenységük fejlesztéséhez elengedhetetlen volt, míg az idős korosztály számára a hasznosság érzésének elősegítéséhez és az aktív idősödéshez járult hozzá, mely jobb mentális állapothoz is vezetett. A programok célzottan fókuszáltak a társadalmi integrációra és az eltérő kulturális és generációs csoportok kooperációjára. A projektek figyelembe vették az esélyegyenlőségi célkitűzéseket minden aktivitásában. A programok révén 24.000 főt sikerült elérnie a szervezeteknek, ami azért is egyedülálló, mivel a pandémia idején nem lehetett programokat szervezni és megvalósítani. Ezekben a hónapokban tisztasági csomagok összeállításában és önkéntesek általi házhoz vitelében tudtak segítséget nyújtani a pályázatok. A támogatási összeg minden pályázat esetében 20 millió forint volt.