-
Van kiút a bántalmazásból!
Az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ, valamint a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ szervezésében tartottak a gyermekekkel foglalkozó szakemberek számára konferenciát kedden. Az érdeklődők nagy száma mutatja, valós problémáról van szó, amelynek kezelésében a jelzőrendszer résztvevőinek folyamatos kommunikációja nagyon sokat segíthet.
2024.11.26. -
A magyar közoktatásról
A magyar közoktatás helyzetképe és jövője, a Kárpát-medencében élő diákok érdekképviselete és a határon túli magyar nyelvű oktatás helyzetképe is szerepel a Nemzeti Ifjúsági Tanács PRIME (Promoting and Improving Existing Methods of Youth Participation) Projektjéhez kapcsolódó zárókonferencia témái között november 28-án.
2024.11.26. -
A digitális világ veszélyei
Az okostelefon függőség veszélyire hívja fel a diákok figyelmét az iGenerációért Egyesület. Az előadássorozatot az Arconic Alapítványa is támogatja. A vállalás szerint összesen 8 iskolában 70 előadást kell teljesíteniük az egyesüket tagjainak.
2024.11.26. -
Átadták az ösztöndíjakat
A Városháza Dísztermében rendezett ünnepség keretében adták át az Alba Regia tanulmányi ösztöndíjakat. Ebben a tanulmányi félévben összesen 58 fiatal tanulmányait támogatja Székesfehérvár Önkormányzata.
2024.11.25.
Négy uniós projekt zárult sikerrel Székesfehérváron és Fejér megyében
Az összesen 80 millió forintos, vissza nem térítendő támogatás révén 24.000 főt ért el a megszervezett 300 programon 3 év alatt a négy szervezet.
Az Agóra Vidékfejlesztési Alapítvány, az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért, a Székesfehérvári Zöld Alma Egészségfejlesztő Alapítvány és a SZITI Szociális Egyesület projektjei új, aktív állampolgári kisközösségek kialakítását célozta meg Székesfehérváron és környékén valamint Dél-Fejérben. A projektek első félévében célzottan a bevonásra, csapatépítésre, az együttműködés fejlesztésére fókuszáltak a szervezetek, hogy a programok további szakaszában az események, rendezvények szervezésében aktív közösségi tagként vegyenek már részt. A projektek keretében 300 olyan eseményt, rendezvényt, programot szerveztek a civil szervezetek, amelyek a közösségek fejlesztését célozták.
A programok közvetlen célcsoportjai a településeken élő 14-35 éves fiatalok, valamint a 60 év feletti idősödő lakosok voltak.
Az önkéntes tevékenységgel, a generációk közötti együttműködéssel elősegítette a projekt a helyi társadalmi problémák kezelését, a jól-lét növekedését és a társadalmi kiegyenlítődést. Az önkéntesség a fiatalok számára a pályaorientációhoz és a szociális érzékenységük fejlesztéséhez elengedhetetlen volt, míg az idős korosztály számára a hasznosság érzésének elősegítéséhez és az aktív idősödéshez járult hozzá, mely jobb mentális állapothoz is vezetett. A programok célzottan fókuszáltak a társadalmi integrációra és az eltérő kulturális és generációs csoportok kooperációjára. A projektek figyelembe vették az esélyegyenlőségi célkitűzéseket minden aktivitásában. A programok révén 24.000 főt sikerült elérnie a szervezeteknek, ami azért is egyedülálló, mivel a pandémia idején nem lehetett programokat szervezni és megvalósítani. Ezekben a hónapokban tisztasági csomagok összeállításában és önkéntesek általi házhoz vitelében tudtak segítséget nyújtani a pályázatok. A támogatási összeg minden pályázat esetében 20 millió forint volt.