Négy kategóriába sorolják a kollégiumokat

 A szolgáltatások minősége alapján négy kategóriába sorolják be a kollégiumokat, a normatív támogatást és a térítési díjakat ez alapján differenciálják. Lehetőség lesz arra, hogy a hallgatók munkával váltsák ki a bennlakásért fizetendő összeg egy részét. A kollégiumi normatív támogatások mértéke - amely tavaly havi 3300 forintról 5 ezer forintra emelkedett - idén szeptembertől 8 ezer forintra, jövőre pedig csaknem 12 ezer forintra növekszik az Oktatási Minisztérium ígérete szerint.
2005.07.26. 06:46 |
 A szolgáltatások minősége alapján négy kategóriába sorolják be a kollégiumokat, a normatív támogatást és a térítési díjakat ez alapján differenciálják. Lehetőség lesz arra, hogy a hallgatók munkával váltsák ki a bennlakásért fizetendő összeg egy részét. 

 Az oktatási tárca a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájával (HÖOK) közösen kidolgozta a kollégiumi térítési díjak új rendszerét, amely lehetővé teszi, hogy az egyetemek, főiskolák differenciálni tudjanak a minőség és a nyújtott szolgáltatások alapján. Magyar Bálint hétfőn elmondta: négy kategóriát állítottak fel a komfortfokozat, a szobánkénti férőhelyek, az épület állapota alapján, és eszerint állapították meg a normatív támogatás, valamint a hallgatói térítési díjak intervallumait. 

 A legalacsonyabb kategóriában a normatív támogatás havonta férőhelyenként 5000-8000 forint között, a térítési díj 5-10 ezer forint között lesz. A legmagasabb kategóriában a normatív támogatás 8-15 ezer forint közötti, a térítési díj pedig 6 ezer és18 700 forint közötti lesz. A HÖOK-al kötött megállapodás egy évre szól, a továbbiakról azt követően tárgyalnak. 

 A kollégiumi normatív támogatások mértéke - amely tavaly havi 3300 forintról 5 ezer forintra emelkedett - idén szeptembertől 8 ezer forintra, jövőre pedig csaknem 12 ezer forintra növekszik. A cél az, hogy a normatív támogatási rendszer gyakorlatilag inflációkövetővé váljon.