-
Lakossági fórum a 4-es körzetben
Csütörtökön este a Németh László Általános Iskolában tartottak lakossági fórumot a 4-es számú választókerületben élőknek, ahol Molnár Tamás önkormányzati képviselő mellett Cser-Palkovics András polgármester, Bozai István városgondnok, a Polgármesteri Hivatal és a Depónia szakemberei válaszoltak a lakók kérdéseire.
2024.11.28. -
A fiatalok jövőjéről
Kerekasztal-beszélgetésen mutatta be a székesfehérvári középiskolások továbbtanulási szándékait feltérképező kutatásának eredményeit a Prosperis Alba Kutatóközpont. A kutatásból kiderült, hogy az érdeklődésüknek megfelelő egyetemi szak, illetve a kollégiumi elhelyezés lehetősége nagyban segítheti a fiatalok helyben maradását. Szintén nagy igényük lenne a városi kikapcsolódási lehetőségek bővítésére is.
2024.11.28. -
Díjat kapott Spányi Antal
Goldmark Péter Károly-díjat kapott Spányi Antal, a Katolikus Rádió vezérigazgatója. A megyéspüspök a rádiózásért végzett kiemelkedő munkájáért vehette át az elismerést.
2024.11.28. -
Ellenzék az Auchan-körforgalom átépítéséről
Sajtótájékoztatót tartott Földi Judit, a DK országgyűlési képviselője, Fazakas Attila és Sándor Barbara, a Fehérvárért Közösen Egyesület önkormányzati képviselői.
2024.11.28.
Négyezren látták az UNICEF rongybaba kiállítást
Közel négyezer ember tekintette meg az elmúlt egy hónapban azt a rongybaba kiállítást, melynek alkotásait székesfehérvári és a város környéki települések nyugdíjasai készítettek az Unicef felhívására, jótékonysági céllal.A programot a székesfehérvári Esélyek Háza, az Alba Regia Ifjúsági Szervezettel közösen koordinálta.
2010.04.01. 17:15 |
Közel négyezer ember tekintette meg az elmúlt egy hónapban azt a rongybaba kiállítást, melynek alkotásait székesfehérvári és a város környéki települések nyugdíjasai készítettek az Unicef felhívására, jótékonysági céllal. A programot a székesfehérvári Esélyek Háza, az Alba Regia Ifjúsági Szervezettel közösen koordinálta.
Róka Gyula szervező szerint, az elmúlt egy hónap sikere, hogy partnerségi keretek között, összefogásban valósulhatott meg a program. A rongybaba-program kezdete egészen 1988-ig nyúlik vissza, amikor Olaszországban az UNICEF egyik önkéntese, Jo Garceau előállt az ötlettel, hogy az elkészült rongybabákat a gyermekjogi szervezet kínálja fel örökbefogadásra valódi családoknak, az értük befolyt összeget pedig fordítsa gyermekjóléti célok megvalósítására.