-
Ezek lesznek a 2025-ös hosszúhétvégék - két ünnep is szombatra esik majd
Öt alkalommal örülhetünk hosszú hétvégéknek 2025-ben, ugyanakkor lesz több olyan ünnepünk, amely szombatra esik. Áthelyezett munkanapokra háromszor kell számítani, egy alkalommal tavasszal, egyszer ősszel, egyszer pedig télen.
2025.01.01. -
Már megvásárolhatók a matricák
Már megvásárolhatók a 2025-re érvényes országos és vármegyei autópálya-matricák – közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt.
2024.12.30. -
Ütemes menetrend
Új menetrend szerint közlekednek az autóbuszjáratok Székesfehérvár és Tatabánya között. Az autóbuszok ezentúl több, az útvonalon található fontosabb megállóhelyen megállnak, a két város közötti utat pedig jellemzően 1 óra 20 perc alatt teszik meg.
2024.12.14. -
Hétvégi vásárlás adományozással
Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.
2024.11.16.
Nem félünk a fogorvostól - mindenkit ellenőriz az OEP
Az egészségbiztosító nem köt új szerződést háziorvosi és fogorvosi praxisok támogatására, a korábban utalt összegek felhasználását pedig ellenőrzi. A közelmúltban 60 praxisnál végzett szúrópróbaszerű ellenőrzés során kiderült, hogy a szolgáltatók 7-8 százaléka nem a célnak megfelelően használta fel a pénzt. Volt, ahol a korszerű fogászati kezelőgép a magánrendelőbe került, a számítógépet pedig nem a praxis, hanem otthon a gyerek használta. Arról is határoztak, hogy március végéig minden, eddig támogatásban részesült praxisnál ellenőrzik a pénz felhasználását.
Az egészségbiztosító nem köt új szerződést háziorvosi és fogorvosi praxisok támogatására, a korábban utalt összegek felhasználását pedig ellenőrzi.
Még 2001-ben jelent meg az a rendelet, amelynek értelmében jelentős támogatáshoz juthattak a területi ellátási kötelezettséggel rendelkező háziorvosi, illetve fogorvos vállalkozások. A támogatás részben a hiányzó vagy korszerűtlen orvosi eszközök és berendezések pótlásának forrásaként szolgált – beleértve a számítógépeket, s a betegvárók korszerüsítését is -, részben pedig a parxisok ingatlanvásárlását szerette volna elősegíteni. A 6800 felnőtt és gyermek háziorvosi praxisból az elmúlt években összesen 5300, míg a fogászati praxisok közül 2150 igényelt, s kapott támogatást, ami a jogosultak 90 százalékát jelenti. Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár finanszírozási főosztályának helyettes vezetője Kőrösi László a weborvosnak elmondta, hogy adatai szerint 2001-től csaknem 14,4 milliárd forintot utalt ki a fenti címen az egészségpénztár.
A közelmúltban 60 praxisnál végzett szúrópróbaszerű ellenőrzés során kiderült, hogy a szolgáltatók 7-8 százaléka nem a fenti céloknak megfelelően használta fel a pénzt. Volt, ahol a korszerű fogászati kezelőgép a magánrendelőbe került, a számítógépet pedig nem a praxis, hanem otthon a gyerek használta. Ezért az a döntés született, hogy bár a meglévő szerződésekben foglalt kötelezettségeket változatlanul teljesíti az OEP, új szerződéseket nem kötnek. Arról is határoztak, hogy március végéig minden, eddig támogatásban részesült praxisnál ellenőrzik a pénz felhasználását. Ahol visszaélésre bukkannak, ott azonnal felbontják a szerződést, s az érintettnek büntetőkamatokkal együtt vissza kell fizetniük a korábban felvett pénzt.