Nem sikerült a bravúr, a Himik legyőzte az Albát

A forduló előtt a csoport élén álló Himik Juzsnij együttesét fogadta Veszprémben az Alba Fehérvár. Az ukrán alakulat két győztes, míg az Alba két vesztes találkozó után várta a szerda esti Európa Kupa mérkőzést. A papírformát ezen az estén azonban nem sikerült felborítani, a Himik magabiztosan nyerte a találkozót.
Alba Fehérvár – Himik Juzsnij 75-88 (11-25, 22-18, 21-25, 21-20)
2013.10.29. 20:43 |

Bár annyian nem jöttek el ezúttal Veszprémbe, mint egy héttel korábban, azért most is sokan keltek útra Székesfehérvárról, hogy buzdítsák a bajnok és kupagyőztes Albát. A vendégek kezdték a pontgyártást, Romeo Travis duplájával. Majd Delaney folytatta miután Tóth Pétertől csent labdát, ez azonban már nem maradt válasz nélkül, Somogyi zsákolt látványosan. Travis újabb pontjainak köszönhetően 3 perc után 2-7 állt a kijelzőn. Majd öt perc elteltével, 12-2-es vendég előnynél időt kért Carlos Frade, nem véletlenül… A játék képe azonban ezután sem változott, elsősorban a gyenge hazai lepattanózásnak „köszönhetően”, másfél perccel a negyed vége előtt 25-8-ra vezettek az amerikaiak vezette ukránok, tízpercnyi játék után 14-el ment a Himik.
Somogy duplájával indult a második negyed, majd ismét ő talált be. Gatens csillapította a kedélyeket egy vendég triplával nem sokkal később. Tóth Norbert kosara után ismét tízen belülre jött az Alba, sőt egy hármas urán már csak hat volt közte, két és fél perc alatt annyit dobott a Frade-csapat, mint előtte tíz alatt. Jött is a Himik időkérése! Egy Gatens és egy Delaney tripla után megint elnyúlt a Himik tízen túlra. Négy perccel a nagyszünet előtt 38-25-re vezetett a vendég gárda. A 19. perc elején nyolc hárompontosnál jártak a vendégek, ez ekkor 50%-ot jelentett, fehérvári oldalon csak egyet jegyezhettünk fel. Kemp és Hobbs neve mellett ekkor még nem szerepelt pont, összesen három Alba játékos volt eddig eredményes: Moore (8), Somogyi (11), és Tóth Norbert (10). Melléjük iratkozott fel Olah a félidő utolsó percében. Ezt a játékrészt a jó kezdésnek köszönhetően megnyerte az Alba, 43-33-mal fordultak a csapatok.
Kemp megtörte a jeget, Õ dobta az első kosarat a második félidőben. A Himik azonban nem engedte magához közelebb a Fehérvárt, remek védekezéssel, és a lepattanók folyamatos gyűjtögetésével, no meg pontos dobásaival ismét magabiztos előnyt épített ki, a negyed derekán ismét 16 volt közte. És mindezt úgy tette a zöld mezes alakulat, hogy a triplákat nem is kellett erőltetniük. Juhos dobott triplát, amivel ismét feltüzelte a nézőket, majd a jó példát követve Supola Zoltán is elsüllyesztett egyet, majd ismét Juhos Levente dobott vonalon kívülről, ismét visszajött az Alba tíz pont közelébe egy perccel a szünet előtt. Amikor azonban kellett a vendégek mindig megrázták magukat, hogy ne érezze meg a vér szagát az Alba. 68-54-es vendég előnnyel zárult a harmadik tíz perc.

Ismét Kemp neve mellé kellett beírni az első pontokat, majd Frade mester reklamált túl hevesen, technikai volt érte a „jutalom”. Riabcsukra fújtak a játékvezetők sportszerűtlen hibát, amiből Kemp, aki ekkor már tíz pontnál járt, dobott két jó büntetőt. Hobbs első pontjaival, pedig ismét csak tíz volt közte hét és fél perccel a vége előtt. Ekkor élt még a remény! De megint megrázta magát az ukrán csapat, ismét elment 15-tel, Frade időt kért. Az utolsó öt percbe lépve ismét „csak” 12 volt közte. Kevesebb, mint négy perc volt hátra, amikor Kemp 20. pontjával 81-71-re állt a mérkőzés. A folytatásban már nem tudta tovább csökkentenie hátrányát az Alba, mely elszenvedte harmadik vereségét is az Európa Kupában.

Carlos Frade: "Gratulálok a Himiknek, nagyon okosan játszottak, remekül kezdték e meccset. Kiválóan védekeztek, jól szedték a lepattanókat, és gyorsak voltak. Nagyon nehéz nekünk úgy játszani, ha nem tudunk 40 percen keresztül koncentrálni. Sem a bajnokságban, sem itt a kupában nem engedhetjük meg magunknak, hogy nem koncentrálunk eléggé, akár csak percekig. Ez a mai csapat erősebb volt nálunk, ezt ki kell jelenteni. Az elejét leszámítva jól játszott a csapat, koncentráltan kosárlabdáztunk nagyobb hátrányban is. A kapott triplák nagy része a mi egy-egy elleni védekezésünkből adódott, amíg nem lesz rendben e védekezésünk,nem leszünk eredményesek. Teljesen mindegy hol játszol, ha nem jó az egy-egy elleni védekezésed, nem lehetsz sikeres. Azonban a hétvégén és a jövő héten jönnek a következő lehetőségek, ahol lehet javítani.

Somogyi Gergely: Rosszul kezdtünk, nagy előnyt adtunk az ellenfelünknek. A lepattanókkal voltak gondjaink, főleg az első félidőben. Az elején kialakult különbséget később tudtuk tartani, ami azt jelenti, hogy tudunk velük egy szinten játszani. Szerintem a második periódusban jól játszottunk ma is, és sokat tanulhatunk ebből a mérkőzésből is.

Alba: Hobbs 2, Tóth P., Olah 2, Kemp 10, Somogyi 13. Csere: Szanati 2, Juhos 8/6, Moore 20, Tóth N. 12/3, Supola 6/6.