Nem sikerült a győzelem Grazban a Sapa Fehérvár AV19-nek

A Moser Medical Graz 99ers otthonában jól kezdett a Sapa Fehérvár AV19, a vezetést is megszereztük. A Jesenice után a Graztól is minimális, egygólos vereséget szenvedett a Sapa Fehérvár AV 19 az osztrák jégkorongbajnokság 2. játéknapján. A Volán az első harmadban vezetést szerzett, a másik két játékrészben viszont már csak az osztrák együttes volt eredményes.
 Moser Medical Graz 99ers - Sapa Fehérvár AV19 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)
2010.09.13. 08:06 |
A Moser Medical Graz 99ers otthonában jól kezdett a Sapa Fehérvár, a vezetést is megszereztük. Ám a hazaiak előbb egyenlítettek, majd a találkozó vége előtt bő két perccel a maguk javára fordították az állást.

Jól kezdte a mérkőzést a Sapa Fehérvár, mindössze enyhe mezőnyfölényben volt a Graz, Hetényi pedig minden gólhelyzetnél, így Woger és Ouellette próbálkozásánál is ragyogóan védett, sőt Ganahl szólóját is megfogta. A másik oldalon elsősorban Palkovics és Mihály okozott veszélyt, de Weinhandl is bizonyította tehetségét. A szünet előtt nem sokkal azonban már ő is tehetetlen volt Palkovics szólójánál, akinek rutinmunka volt a befejezés (0-1).

A második felvonásban hamar kiegyenlített a Graz: Harand révén talált be 143 góltalan perc után ismét a fekete-narancssárga csapat (1-1). A játék képe nem sokat változott, a mieink jobbára kontrákat vezettek. Egy ilyenből Palkovics kis híján megduplázta góljai számát, ám ezúttal Weinhandl jött ki győztesen a párharcból.

Nehéz utolsó húsz perc várt a Sapa Fehérvárra, mind nagyobb lett az osztrák nyomás. Sokáig tartottuk az eredményt, ám az 57. percben Tremblay lövésébe Peintner ért bele, esélyt sem adva Hetényinek (2-1). Ulf Weinstock kockáztatott, lehozta kapusát, ám nem sikerült a pontmentés.