Nem sikerült nyernie a Vidinek a tavaszi rajton

Az első félidő után Gyurcsó nagy szabad- rúgásával még vezetett a Videoton Pécsen, de összességében kevés kapuralövéssel, nagyobb helyzet nélkül tudta le a meccset. A hazaiak a második félidőben kiegyenlítettek, kapufákat lőttek, a döntetlent inkább a Vidinek kellett őriznie. A Debrecen mögött második helyen álló fehérváriak egy pontot faragtak hátrányukból, de a Loki vasárnap növelheti a különbséget a táblázaton a két csapat között.
PMFC - Videoton 1-1 (0-1)
2014.03.01. 20:28 |
Az első félidő után Gyurcsó nagy szabadrúgásával még vezetett a Videoton Pécsen, de összességében kevés kapuralövéssel, nagyobb helyzet nélkül tudta le a meccset. A hazaiak a második félidőben kiegyenlítettek, kapufákat lőttek, a döntetlent inkább a Vidinek kellett őriznie. A Debrecen mögött második helyen álló fehérváriak egy pontot faragtak hátrányukból, de a Loki vasárnap növelheti a különbséget a táblázaton a két csapat között.

Calatayud - Brachi, Juhász, Caneira, Stopira - V. Gomes, Sándor - Gyurcsó, Kovács (Zé Luis), Nildo (Haraszti) - Nikolics (Kleinheisler) összeállításban játszott a Vidi az anyagi gondokkal küzdő, tulajdonosa által magára hagyott Pécs otthonában. Igaz, a hazaiakon nem látszottak a problémák, szervezetten játszottak. A Vidi próbált irányítani, de helyzetig nem jutott, aztán, mint hét közben a ligkupában, megint a félidő felénél jutott vezetéshez.  Gyurcsó Ádám nagy gólt lőtt szabadrúgásból. A szünetig hátra lévő időben az állítólag Fehérvárról is figyelt Márkvárt két lövése is közel volt a Vidi kapujához, a túloldalon Gőcze kapusnak egy ízben, Juhász fejesénél kellett védenie. Előnnyel fordulhatott José Gomes csapata.
A második játékrészben sem tudott igazán komoly lehetőséget kialakítani a Vidi, a Pécs ellenben egy perc alatt lőtt három kapufát és egy gólt az első negyedóra végén. Kővári találata elvileg lépéskényszerbe hozta a három pontért érkező piros-kék csapatot, de nem találtak fogást a hazaiakon Nikolicsék, sőt, inkább a Pécs irányított. A végén sem a Vidi járt közelebb a gólhoz, ex-csatára, Perics a hosszabbításban kevéssel maradt le egy labdáról, így a PMFC sem tudott újabb gólt szerezni. Maradt a döntetlen, ami inkább a hazaiaknak siker, bár tény, egy napig biztosan három pontra csökkent a listavezető Debrecen előnye a fehérváriakkal szemben.

Gl.: Kővári, illetve Gyurcsó.

További eredmények: Puskás Akadémia - Paks 1-0, Honvéd - Újpest 3-2, Haladás - MTK 0-0, Kaposvár - Pápa 1-1, Mezőkövesd - Kecskemét 0-1.