Nem tudta megállítani a magyar csapat a szuperesélyes szlovéneket

Az Olimpiai Reménységek Tornájának hétfői napján nagy feladat várt a magyar válogatottra. Váradi Attila csapata az eddig kimagaslóan teljesítő Szlovénia ellen lépett parkettre a Vodafone Sportcentrumban. A végig óriási iramot diktáló szlovéneket nem lehetett megállítani, így végül 98-61-es vereséget szenvedett a magyar csapat. Kedden a hetedik helyért játszhat a magyar válogatott.
2014.12.29. 16:34 |
 Hétfőn is négy mérkőzéssel folytatódott a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia, az Alba Regia SC, a Magyar Olimpiai Bizottság és az Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége által közösen szervezett Olimpiai Reménységek Tornája nevű kosárverseny. A hétfő nap első mérkőzésén két 50%-os válogatott találkozott egymással, hiszen mind Románia, mind Csehország neve mellett egy győzelem és vereség állt az összecsapás előtt. A csehek Siler, valamint Welsch vezérletével egészen a harmadik negyedig vezettek, az utolsó negyed azonban elfogyott az erejük, így végül 62-55-ös román siker született.
 A második meccsen a javuló játékot mutató szlovák válogatott esélyt sem adott Ausztriának, amely kiütéses, 80-38-as vereséget szenvedett. A szlovákoknál különösen Javorsky és Hebibi volt elemében: előbbi 16, míg utóbbi 13 pontot szórt a meccsen. A szlovákok csapatjátékáról mellesleg mindent elárul az a statisztika, hogy mindössze két játékosuk nem szerzett pontot a hétfői mérkőzésen. Harmadik vereségével Ausztria az utolsó napon a hetedik helyért játszhat.

Ezt követően nem túlzás ezt állítani: a legnehezebb feladat várt a magyar U-16-os kosárválogatottra, amely a bombaerős Szlovéniával játszott. Az előzetes várakozásoknak megfelelően hatalmas lendülettel kezdtek a szlovénok, melynek végén a 10. percben már 9-23 állt a Vodafone Sportcentrum eredményjelzőjén a vendégek javára. Váradi Attila tanítványai nagyon igyekeztek, de a szélvész gyorsan kombináló szlovénokat nem lehetett megállítani. A nagyszünetre így 22 pontos, 42-22-es előnnyel mehettek pihenőre a csapatok. Sajnos a fordulást követően is csak nőtt a két együttes közti különbség, a szlovénok szuperklasszisát, Luka Doncic-ot egyszerűen nem lehetett kikapcsolni a játékból, ennek következtében 33 ponttal fejezte be a meccset. A fiúk ugyan megpróbáltak kozmetikázni a különbségen, de végül 98-61-es szlovén győzelemmel ért véget a hétfői összecsapás. Ez egyben azt is jelenti, hogy a pont nélkül záró magyar válogatott kedden reggel 9 órától Ausztria ellen lép pályára a hetedik helyért. A nap zárómeccsén Lengyelország 88-73-as győzelmet aratott Szerbia felett.