-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
„Nem volt kérdés, segítenem kellett!” - oklevél a fáradhatatlan munkáért
A Nők Magyarországért díjat azért hozták létre, hogy a hölgyek erőt meríthessenek belőle - hangoztatta Novák Katalin, családokért felelős tárca nélküli miniszter jelezve, az elismerést hagyományteremtési céllal alapították. Olyan embereket ismertek el, akik a "frontvonalban harcoltak", de nem kerültek reflektorfénybe.
„Kinéztem az ablakon, és csodálkozva vettem észre, hogy Zsuzsa hatalmas szatyrokkal a lakótelepet rója. Olyan nagy hatással volt ránk az ő munkája, hogy mi is felajánlottuk a szabadidőnket erre a célra.” – meséli Szabó Anita, az Arany János iskola gyógypedagógusa. – „Úgy megmozgatta az embereket, hogy a tizenhét éves kamasz gyerekem is beállt segítőnek!”
A fehérvári lakosok mindennapjainak támogatásán dolgozott Deák Lajosné a tavaszi hónapokban. Élelmiszerrel, tisztálkodási szerekkel segítette a nehéz körülmények között élő családokat, munkájával másokat is önkénteskedésre ösztönözve.
A képviselő a város tanulóira is évek óta figyelmet fordít, nem volt ez másként a járvány első hulláma alatt sem: "Több esetben kaptak gyerekeink élelmiszercsomagot, tisztasági csomagot, de ez nem új keletű, hiszen Zsuzsa évek óta támogatja iskolánk nyári, velencei táborát. A digitális oktatásban is segített: számítógépeket adományozott azoknak a tanulóinknak, akiknek nem volt. Segített abban is, hogy egy-egy meghibásodott számítógépet saját költségén megjavíttatott, és el is vitte a diáknak.” – sorolja Mészárosné Törzsök Zsuzsanna, az iskola igazgatója.
„Az iskolában máshogy tanultak a gyerekek, máshogy szerettük a szeretteinket, máshogy jártunk dolgozni, az idősek pedig nagyon gyorsan kiszolgáltatottá váltak. A városrészünk elidősödött, nagyon sokan telefonáltak kétségbeesetten: „Most hogy lesz, mi lesz? Ki fog nekünk vásárolni, minket ápolni, gyógyítani? Hogyan tudunk életben maradni?” Úgy döntöttem, ott a helyem köztük, el kell indulnom és segíteni kell őket!” – emlékezett vissza a tavaszi hónapokra Deák Lajosné.