-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Néma koszorúzással emlékeztek városszerte a márciusi forradalomra
Főhajtással tisztelgett Székesfehérvár és Fejér Vármegye Önkormányzata kedden a 175 évvel ezelőtt történt forradalom és szabadságharc eseményei és hőseinek emléke előtt.
A város ’48-as emlékműveinél néma koszorúzással emlékeztek a képviselők. A székesfehérvári születésű tanár, az 1848–49-es szabadságharcot követő függetlenségi szervezkedések egyik vezetője és vértanúja, Jubál Károly emléktáblája előtt Mészáros Attila alpolgármester helyezte el a koszorút.
A Vörösmarty Mihály Általános Iskola Farkasvermi Úti Tagiskolájának udvarán álló Bem-szobor előtt Szigli István önkormányzati képviselő hajtott fejet.
A Halesz-ligetben a '48-as vértanúk emlékoszlopa a „haleszi felkelés” áldozatainak, annak a hat fehérvári polgárnak állít emléket, akiket 1849. augusztus 10-én fogtak el, majd Pesten végeztek ki. A hősök emlékére dr. Dienesné Fluck Györgyi és Viza Attila önkormányzati képviselők helyeztek el koszorút.
A Fehérváron vándorszínészkét is élt Petőfi Sándor emléktáblájánál Molnár Tamás tanácsnok és Wilmek Tibor alelnök emlékezett, míg a város óvodásai és kisiskolásai által kokárdával, zászlókkal feldíszített Petőfi-szobornál Farkas László önkormányzati képviselő és Szili Csaba vármegyei képviselő helyezte el a koszorút.
A Szabadságharcos utcai ’48-as emlékműnél Mészáros Attila alpolgármester, a Pelikán Udvar bejárata előtt Molnár Tamás tanácsnok és Wilmek Tibor alelnök emlékezett. Róth Péter alpolgármester a forradalom és szabadságharcban aktív szerepet vállaló, székesfehérvári születésű Rónay Jácint püspök, bencés tanár, természettudós, író emléktábálája előtt hajtott fejet.