-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Néma koszorúzással tisztelgett a város az aradi vértanúk emléke előtt a a Corpus Hungaricumnál
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Fejér Megyei Önkormányzat néma koszorúzással tisztelgett a nemzeti gyásznapon az 1849. október 6-án kivégzett aradi vértanúk emléke előtt a Corpus Hungaricum szobornál.
2020.10.06. 12:21 |
A hagyományokat folytatva Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és Fejér Megye Önkormányzata közös koszorúzást szervezett az aradi vértanúkra emlékezve.
A néma koszorúzáson Dr. Cser-Palkovics András polgármester, dr. Molnár Krisztián megyei elnök és Törő Gábor országgyűlési képviselő közösen rótta le tiszteletét a város és a megye lakosságának nevében az aradi vértanúk emléke előtt a nemzeti gyásznap alkalmából.
Az aradi vértanúkra emlékeztek a Corpus Hungaricumnál
A kormány 2001-ben nyilvánította a magyar nemzet gyásznapjává október 6-át, amikor az 1848-49-es forradalom és szabadságharc leverése után Aradon kivégzett 13 vértanúra - Aulich Lajosra, Damjanich Jánosra, Dessewffy Arisztidra, Kiss Ernőre, Knézich Károlyra, Láhner (Lahner) Györgyre, Lázár Vilmosra, Leiningen-Westerburg Károlyra, Nagysándor Józsefre, Poeltenberg Ernőre, Schweidel Józsefre, Török Ignácra, Vécsey Károlyra -, valamint az aznap Pesten kivégzett gróf Batthyány Lajosra, Magyarország első független, felelős kormányának miniszterelnökére emlékezünk.