-
Ismét látogatható a Nemzeti Emlékhely
A tavasz beköszöntével ismét megnyitotta kapuit az érdeklődők előtt az egykori koronázóbazilikát bemutató Nemzeti Emlékhely – Középkori Romkert. A megváltott belépővel egyúttal a Koronázó Bazilika Látogatóközpont is felkereshető!
2025.04.04. -
Palestrina-kurzus a Zeneiskolában
Az 500 éve született zeneszerző, Palestrina műveiről, alkotói munkájáról, a reneszánsz korról is szó lesz a Palestrina-kurzuson, amelyet dr. Herczog János zenetudós tart Székesfehérváron. Az előadásra, amely április 7-én, hétfőn 18 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI koncerttermében, minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2025.04.04. -
Él minden jobb magyarnak lelkében
Folytatódott a Kodolányi János Egyetem Szabadegyeteme, "Él minden jobb magyarnak lelkében" címmel. Az előadáson a legnagyobb magyar, Gróf Széchenyi István miniszterelnöksége került a középpontba.
2025.04.04. -
Történelmi bélyegek a Hétvezérben
Folytatódott a Székesfehérvár Városi Bélyeggyűjtő Kör iskolai bélyegbemutató programja, mely a székesfehérvári általános iskolákat látogatja végig. A Hét Vezér Általános Iskolába a Humán hét keretében egyebek mellett történelmi bélyegeket is megcsodálhattak a gyerekek.
2025.04.04.
Nemes Márton: Techno Zen a 60. Velencei Képzőművészeti Biennále Magyar Pavilonjában

A terekben egy olyan multimédiás, több érzékre ható, a színeket középpontba helyező összművészeti alkotást láthatnak majd a világ minden tájáról érkezők november végéig, amely az absztrakt festészet hagyományain túl a kortárs élményvilágra, így a technoszubkultúra, a digitális képalkotás tapasztalataira épül.

A New Yorkban és Budapesten élő művész a Velencei Biennáléra fővárosi műtermében készítette el alkotásait. Az ÖKK Podcast stábját is itt fogadta és vezette körbe e színpompás világban, miközben egy kis betekintést adott az alkotói létbe.
A beszélgetésből kiderül, mennyi idő alatt tud egy gyermek egy A/4-es lapot ceruzával teljesen telerajzolni, hogyan egészíti ki egymást a műszaki tudás és a művészet, és – ha jól figyelnek – a hallgatók azt is megtudhatják, hogy Székesfehérváron melyik épület falait díszítik több mint két évtized óta a mai napig alkotásai.