-
Köszönet az elmúlt évtizedekért
A Polgármesteri Hivatalban töltött 28, illetve 26 esztendőért mondott köszönetet dr. Cser-Palkovics András polgármester és dr. Bóka Viktor címzetes főjegyző Borosné Kocsis Erikának és Südi Gabriellának. A nyugdíjba vonuló kollégákkal szerdán reggel egy jó hangulatú beszélgetés keretében elevenítették fel az elmúlt évtizedekben köztisztviselőként végzett munka legfelejthetetlenebb pillanatait, végigkövetve a közigazgatásban bekövetkezett változásokat is.
2024.11.27. -
Szedreskerti lakossági fórum
Kedden este a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában tartottak lakossági fórumot a Szedreskerti lakónegyedben élőknek, ahol dr. Kovács Zsoltné és Szontaghné Kovács Erika önkormányzati képviselők várták a lakókat. Szó volt arról, hogy mi lesz a sorsa a volt Szedreskerti bölcsőde épületének, a buszközlekedésről, az új parkolók építéséről és arról is, hogy jövőre "épül" egy olyan része a Kríziskezelőnek, ahova akár ittasan is bemehetnek a hajléktalanok.
2024.11.26. -
Egy múzeum tekintete
Soha nem látott tárgyakat is megcsodálhatnak az érdeklődők az alapításának 150. évfordulóját ünneplő Szent István Király Múzeum november 30-án nyíló kiállításán.
2024.11.28. -
A koronázó bazilika építész szemmel
Elvi rekonstrukciók a Mátyás kori időszakról címmel nyílt időszaki kiállítás a Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpontban.
2024.11.28.
Népfelkelésből forradalom: 1956-ra emlékeztek a Bazilikánál
2009.10.23. 12:35 |
Október 23-án a Székesegyház 56-os keresztjénél emlékezett a város az 1956-os forradalom és szabadságharc 53. évfordulójára. Az ünnepi megemlékezés a himnusszal vette kezdetét, majd Szakály Sándor hadtörténész mondott ünnepi beszédet. A forradalomról szólva a történész elmondta, hogy 56-ban is azok tették meg az első lépést Magyarországon, akik fiatalok voltak, szabadok akartak lenni és nem törődtek vele mi vár rájuk.
Szakály Sándor kiemelte: a forradalom kirobbanása előtti napokban országszerte egyetemisták fogalmazták meg azokat a követeléseket, amik a felkelés szellemi hátterét alkották. "A népfelkelés előbb forradalommá, majd a megszállók elleni szabadságharcá alakult." - tette hozzá a történész, aki szerint 56 októberének igazi jelentősége, hogy egy nép ismét nemzetté vált.
Az ünnepi beszédet követően a Vörösmarty Színház művészei, Crespo Rodrigo, Budaházy Árpád és Quintus Konrád szavalata következett, majd Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Fejér Megyei Közgyűlés, valamint pártok, történelmi egyházak és civil szervezetek koszorúzták meg az emlékművet.
A Fidesz Magyar Polgári Szövetség képviseletében Dr. Gógl Árpád, Vargha Tamás és dr. Cser-Palkovics András, az MSZP nevében Márton Roland és Horváth András koszorúzott. A KDNP részéről Dr. Párkányi Ferenc és Flock Tamás, az MDF képviseletében Borsos Sándor és Bodrog Miklós, az SZDSZ részéről pedig Gyimesi Edit és Szalai Melinda tisztelgett a hősök emléke előtt. A történelmi egyházak közösen helyeztek el koszorút az emlékkeresztnél.