-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
Népszavazás az EU-ról Nagy Britanniában?
Népszavazásra bocsáthatja az uniós alkotmány kérdését Tony Blair. A Times és a Sun értesülései szerint akár Nagy-Britannia EU-tagsága is kérdés lehet a szavazáson. "Komolyan fontolgatja" a népszavazás kiírását az európai uniós alkotmányról Tony Blair - írja a Times. A londoni napilap úgy tudja, a kormányfő Nagy-Britannia EU-tagságának jövőjét is hajlandó lenne vitára bocsátani.
Népszavazásra bocsáthatja az uniós alkotmány kérdését Tony Blair. A Times és a Sun értesülései szerint akár Nagy-Britannia EU-tagsága is kérdés lehet a szavazáson. "Komolyan fontolgatja" a népszavazás kiírását az európai uniós alkotmányról Tony Blair - írja a Times. A londoni napilap úgy tudja, a kormányfő Nagy-Britannia EU-tagságának jövőjét is hajlandó lenne vitára bocsátani.
Blair korábban mereven elzárkózott az alkotmány népszavazásra bocsátásától, tervéről azonban már a Sun című pletykalap is beszámolt a múlt héten.
A Times értesülései szerint Blair belső kabinetjének tagjai már azon dolgoznak, hogy a kormány pontosan milyen kérdéseket vessen fel. A lap szerint a felmerült lehetőségek között van a több más EU-tagállamban és csatlakozó országban meghirdetetthez hasonló, csak az EU-alkotmányhoz kötődő egyszerű népszavazás, de annak megkérdezése is, hogy Nagy-Britannia teljes jogú tagja maradjon-e az EU-nak.
A Sun értesülései szerint a népszavazás ötletét Blair legbefolyásosabb miniszterei, Jack Straw külügy-, David Blunkett belügy- és Gordon Brown pénzügyminiszter is támogatják. A lap szerint a referendum ellenzői azonban a szinte biztos bukástól félnek, mivel jelenleg a brit választók 80 százaléka elveti az uniós alkotmányt.
A népszavazás kiírása drámai fordulatot jelentene a brit kormánynak az alkotmány ügyében elfoglalt eddigi álláspontjában. A munkáspárti kormány rendre azzal verte vissza az ezzel kapcsolatos ellenzéki konzervatív követeléseket, hogy az új alkotmány - ellentétében például az euró bevezetésével, amelynek kérdésében hivatalos ígéret van a népszavazásra - nem eredményezne olyan mértékű változást a brit belpolitikában és jogrendszerben, amely referendumot indokolna.