Normatív többletforrást kapnak a kistérségi társulások

 A belügyminiszter egy szombati rendezvényen sikertörténetnek nevezte a kistérségi rendszer kialakítását. Lamperth Mónika szerint a kistérségek létrehozása a közigazgatási reform egyik fontos elemét jelenti. Az ország 168 kistérségéből 157-ben jött létre a társulásnak valamilyen formája, ami azt mutatja, hogy az önkormányzatok kedvezően fogadták a kezdeményezést - mondta a belügyminiszter. Azt is hangsúlyozta: a kistérségi társulások megalakulásának és azok ösztönzésének lényege, hogy ezáltal az önkormányzatok magasabb szintű közszolgáltatást tudnak nyújtani az állampolgároknak.

2005.04.17. 09:20 |

 A belügyminiszter egy szombati rendezvényen sikertörténetnek nevezte a kistérségi rendszer kialakítását. Lamperth Mónika szerint a kistérségek létrehozása a közigazgatási reform egyik fontos elemét jelenti. 

 Míg három-négy évvel ezelőtt a kistérség fogalmát is alig ismerték, ma már természetes dolog - mondta sajtótájékoztatóján a belügyi tárca vezetője. Lamperth Mónika hozzátette: már nemcsak az önkormányzatoknál, hanem a központi közigazgatásban is kistérségi feladatellátásban gondolkodnak. 

 Az ország 168 kistérségéből 157-ben jött létre a társulásnak valamilyen formája, ami azt mutatja, hogy az önkormányzatok kedvezően fogadták a kezdeményezést - mondta a belügyminiszter. Azt is hangsúlyozta: a kistérségi társulások megalakulásának és azok ösztönzésének lényege, hogy ezáltal az önkormányzatok magasabb szintű közszolgáltatást tudnak nyújtani az állampolgároknak. 

 Ehhez a kistérségek normatív többletforrást kapnak, az idén 9 milliárd forintot. Ez azt jelenti, hogy a többcélú kistérségi társulásoknak hozzávetőleg 30 százalékkal több forrás jut a feladataik ellátásához - fűzte hozzá.  
A belügyminiszter emlékeztetett arra, hogy két héttel ezelőtt a rendelkezésre álló keretből 8,2 milliárd forintot már kiosztottak. Ebből oktatási célokra 3,1 milliárd forintot, működésre 2,5 milliárd forintot, szociális és gyermekjóléti célokra 1,7 milliárd forintot kaptak a kistérségi társulások. A kormány szándékai szerint ez a többlettámogatás már szerepel majd a 2006-os költségvetési törvényben, így az önkormányzatok időben be tudják építeni saját költségvetésükbe. 

Magyarország

  1. Ütemes menetrend

    Új menetrend szerint közlekednek az autóbuszjáratok Székesfehérvár és Tatabánya között. Az autóbuszok ezentúl több, az útvonalon található fontosabb megállóhelyen megállnak, a két város közötti utat pedig jellemzően 1 óra 20 perc alatt teszik meg.

    2024.12.14.
  2. Hétvégi vásárlás adományozással

    Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.

    2024.11.16.
  3. Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot

    A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.

    2024.11.15.
  4. A Magyar Jelnyelv Napja

    A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.

    2024.11.09.