-
Húsz riasztás a tűzoltóknak
Az éjszakai havazás miatt húsz helyszínen avatkoztak be Fejér vármegye tűzoltói november 22-én, pénteken reggel 8 óráig.
2024.11.22. -
Rendőrkézen a fehérvári díler
A konyhaszekrényben és egy dobozban tárolt marihuánát nem, de a gázcsőre lógatott adagot titkolta a rendőrök előtt a 29 éves díler. A gyanúsított a rendőröknek végül beismerte tettét.
2024.11.21. -
Elektromos BMW-kel erősítenek
Új elektromos BMW-t kapott a rendőrség. Az autóból Fejér vármegyébe is jutott, de hogy pontosan melyik osztály egyenruhásai használják majd, egyelőre nem tudni.
2024.11.14. -
Óriás füst Feketehegyen
Kigyulladt egy ház melléképülete Feketehegy-Szárazréten. A családi ház wellness részlegében csaptak fel a lágok, melyeket a tűzoltók több vízsugárral fékeztek meg, nem sérült meg senki.
2024.11.14.
Nyáron is életmentő a szén-monoxid-érzékelő
A nyári hőségben a kémények huzathatása megszűnhet, akár a visszájára is fordulhat, ezért fontos, hogy minden olyan háztartásban, ahol nyílt égésterű, gázüzemű fűtőberendezés működik, legyen szén-monoxid-érzékelő.
Egy öreghegyi családi házba a szén-monoxid-érzékelő sípolására ért haza a tulajdonos gyermekével június 26-án este. A pincében a vízmelegítőnél jelzett a berendezés. A lakók kinyitották az ablakokat, a gázt elzárták és a 112-es egységes segélyhívón kértek segítséget. A tűzoltók mérései igazolták a mérgező gáz jelenlétét.
A Móricz Zsigmond utcában egy szuterénlakás fürdőszobájában - nyitott ablaknál - is jelzett a szén-monoxid-érzékelő június 27-én délben Székesfehérváron. Egy édesanya éppen fürdővizet engedett a kisbabájának, amikor sípolni kezdett a készülék. A tűzoltók a meleg vizet is biztosító, nyílt égésterű kombi gázkazán újra indítása után emelkedő szén-monoxid-koncentrációt mértek. A katasztrófavédelem mindkét esethez a gázszolgáltatót is értesítette.
Sokan tévesen a fűtési szezonnal hozzák kapcsolatba a szén-monoxid kialakulását, holott létrejöttének kockázata egész évben fenyeget. A mérgezéssel járó esetek fele a fürdőszobában történik. Az otthoni fürdők és zuhanyzók általában kis méretű helyiségek, ezért kevés bennük a levegő is. A nyílt égésterű vízmelegítők, kazánok, cirkók, bojlerek működés közben elhasználják a fürdőszoba levegőjét. Aki zárt ajtó mellett sokáig engedi a meleg vizet, és nincs semmilyen szellőzés a helyiségben, az életével játszik. A víz melegítése során mérgező gáz is keletkezik, ha nem biztosított a levegő cseréje, akkor a felhalmozódó szén-monoxid veszélyes helyzetet teremt, magas koncentrációban egy-két percen belül halált okoz. Miután színtelen és szagtalan, ezért lehetetlen érzékelő nélkül észrevenni.