Nyerő helyzetben is volt, de hosszabbításban kikapott és kiesett az Alba

Alba-Sopron, a rájátszásban negyedszer. Az életben maradást jelentő győzelemért hajtott, de az első félidőben végig hátrányban volt a fehérvári csapat. A harmadik negyedben egy remek részhajrával sikerült fordítani, de az elképesztően izgalmas hajrában döntetlennel zárult a rendes játékidő. A hosszabbítás pedig most nem az Albáé volt, a vendégek nyertek és kiütötték a címvédőt - vége a fehérvári szezonnak.
Alba Fehérvár - Sopron 90-94 (hosszabbítás után)
2014.05.16. 20:49 |
Alba-Sopron, a rájátszásban negyedszer. Az életben maradást jelentő győzelemért hajtott, de az első félidőben végig hátrányban volt a fehérvári csapat.  A harmadik negyedben egy remek részhajrával sikerült fordítani, de az elképesztően izgalmas hajrában döntetlennel zárult a rendes játékidő.  A hosszabbítás pedig most nem az Albáé volt, a vendégek nyertek és kiütötték a címvédőt - vége a fehérvári szezonnak.

Diszkrét félhomályban melegítettek a csapatok egy áramkimaradás miatt, félő volt, meccs közben is lesz gond a csarnok világításával. De lett fény, amit Tóth Norbi és Boriszov is triplával használt ki. A sérült Barovicsot helyettesítő Trepák jól szorgoskodott, miközben az Alba sok dobást rontott.  Carlos Frade cseréi sem lendítettek a gyenge támadójátékon, a hetedik percben már tízzel vezetett a Sopron! Hobbs két csont nélküli triplája hozta közelebb a mieinket - meg a harmadik, amit egy lábról hintett a negyed utolsó másodpercében. Az eddigi meccsekhez híven az első tíz percben nyolc hármast láttunk a két csapattól.

Jó védekezés után egy Tóth Péter-Somogyi alley-ooppal sikerült egyenlíteni, a másik oldalon továbbra is Trepák és Boriszov felelt a pontokért. A center a tőle megszokott "félszabályos" elzárásokkal is jeleskedett, a parketten pedig egyre inkább a küzdelem vette át a játék helyét. Megint az Alba elrontott dobásai segítettek a Sopronnak. Trepák nagyon ponterős volt,. de kaptak is róla szépen, főleg Somogyinak köszönhetően. Egy elnézett lepattanó és a belőle érkező Dénes-zsákolás után kért először időt Frade mester, a vendégekben ekkor bizony jobban benne volt a pont, többen tettek hozzá a játékukhoz. Azért a nagy tempóban fáradtak ők is, de előnnyel várhatták a második félidőt.

A fájós térde miatt kimaradó Ramone Moore a kispadról próbálta szugerálni társait, hiányoztak a pontjai, mint Barovics a túloldalon. Főleg, hogy Lee Humphrey "néma" maradt a meccs első felében és Barone sem remekelt. Szünetben megint történt egy kis áramszünet, így többet pihenhettek a csapatok. Zónával kezdett a Sopron, labdaeladással az Alba. A mieink is területet védtek, nem volt meglepő, hogy triplával dobta át Ruják, miközben Tóth Norbi duplákkal tartotta a lépést és végre egy Humphrey-hármas is beakadt. Nem adta azonban az előnyt a Sopron, bár egyre többet hibázott. Hobbs labdaszerzése után egyetlen pont maradt a különbség, időt is kért a vendégek edzője. Barone behúzott egy felpattanó labdát és vezettünk, a vendégek kispadja pedig technikaival bűnhődöt egy reklamálásért. Úgy tűnt, itt lehet egy fordulópont, főleg, hogy Juhos is bevert egy triplát és elhúztunk nyolccal. De Boriszov tudta, mikor kell triplát dobni, így versenyben maradt a Sopron a negyedik negyedre.

Azonnal egyenlített is Ruják triplájával, és a magyar irányító száguldott tovább, megint mi üldöztük az eredményt.... A negyedik negyed elején nem is rontott támadást a Sopron, szsrencsére Tóth Péter is jól célzott. Védekezésben ekkor megint lemaradoztunk, eladott labdákkal is nehezítettük saját dolgunkat, és a dobáspontosság is hibádzott. Ruják egy az egyben verte az ellenfelet, képtelenek voltak őt követni, az utolsó négy percre érkezve öttel mentek a vendégek. Supola hármasa időkérés után hozta a reményt, de Thomas válaszolt - arra meg Supi felelt... Zengett a csarnok a két tábor biztatásától, másfél perccel a vége előtt Somogyi büntetőkkel egyenlített! Megremegtek a soproni kezek, eladták a labdát, és Tóth Peti kiharcolt faultja és büntetői után itt volt az előny. 28 másodperccel a dudaszó előtt. Időt kért a Sopron, de utána Boriszov a bedobásból kihajította a labdát a pályáról! A következő két büntetőből csak egyet dobott be Tóth Péter, Trepák pedig triplával egyenlített - és még maradt 13 másodperc. Supola betörése azonban nem sikerült - mint az előző fehérvári meccsen, megint hosszabbítás következett.

Lee Humphrey sarokból dobott triplája jó alaphang volt... De Boriszov és Thomas öt pontjával visszavette a vezetést a Sopron, amikor eltelt  a fele a ráadásnak. Centerben próbált érvényesülni az Alba, kintről a Sopron, és ez utóbbi többet ért, amikor betaláltak. A lepattanókért nem mentünk a rossz dobások után, az utolsó percen belül pedig olyan labdavesztés történt, ami sajnos sokszor jellemző volt a csapatra. Dénes zsákolt belőle, 18 másodperc maradt és négy pont hátrány. Az időkérés sem segített, kimaradt utána Tóth N orbert dobása, és már nem volt visszaút: nyert a nagyot küzdő, és döntő pillanatokban jobban célzó, pontosabb Sopron. Az Alba Fehérvár címvédőként ezúttal nem jutott be a legjobb négybe a bajnokságban.

Alba Fehérvár - Sopron KC 90-94 (22-24, 18-19, 24-18, 20-23, 6-10) hosszabbítás után
Alba dobói: Somogyi 18, Tóth P. 17/6, Tóth N. 14/3, Hobbs 13/9, Juhos 8/3, Supola 8/6, Barone 6, Humphrey 6/6