-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Nyílt napra várták a továbbtanulás előtt álló diákokat a Geoinformatikai Intézetben
2017 szeptemberétől az Alba Regia Műszaki Karon mérnök informatikus asszisztens, földmérő és földrendező mérnök, gépészmérnök, informatikus, műszaki menedzser, villamosmérnök, mechatronikai mérnök szakokra jelentkezhetnek a diákok. 2017-ben már több mint 150 duális férőhelye van az egyetemnek, amit a gazdasági partnerekkel együtt kínálnak a diákok számára.
2017.01.16. 11:55 |
2017 szeptemberétől az Alba Regia Műszaki Karon mérnök informatikus asszisztens, földmérő és földrendező mérnök, gépészmérnök, informatikus, műszaki menedzser, villamosmérnök, mechatronikai mérnök szakokra jelentkezhetnek a diákok. 2017-ben már több mint 150 duális férőhelye van az egyetemnek, amit a gazdasági partnerekkel együtt kínálnak a diákok számára.
A Geoinformatikai Intézet nyílt napjára várták a diákokat hétfőn az az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának Pirosalma utcai épületbe. A GEO-ba jelentkezők számára újdonságot jelent a 2017-es jelentkezésnél, hogy bővült a felvételi tárgyak választéka. Az egyik felvételi tárgy az informatika, vagy matematika, míg a másik felvételi tárgy az eddig is választhatókon kívül lehet az úgynevezett szakmai előkészítő tárgy, vagy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy. A földmérési, térinformatikai szakközépiskolákból jelentkezők számára ez a tárgy a „földmérés ismeretek”, amely tárgyból ebben a tanévben először a szakközépiskolások érettségi vizsgát is tesznek. Akik a korábbi években érettségiztek, ők is jelentkezhetnek érettségi vizsgára „földmérés ismeretek” tárgyból. Az egyetem megfontolásra ajánlja a többletpontok szerzése érdekében, hogy a diákok emelt szintű érettségi vizsgát is tehetnek „földmérés ismeretek” tárgyból.
A hétfői nyílt napon elsőként Dr. Seebauer Márta, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar oktatási dékánhelyettese köszöntötte a résztvevőket, aki örömét fejezte ki, hogy a továbbtanulás előtt álló hallgatók jelentős létszámban jelentek meg az intézmény második nyílt napján. Beszédében arra kérte a fiatalokat, hogy felelősségteljesen döntsenek a továbbtanulásnál, mert az életre szóló választással a karrierjüket alapozhatják meg. Az intézmény oktatási dékánhelyettese kiemelte: az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar egy hallgatóbarát iskola, ahol legfőbb céljuknak tekintik, hogy megtartsák a hallgatókat.
Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere elmondta: az alapítás óta az intézmény folyamatosan bővül és növekszik, hiszen a tavalyi felvételi időszakban kevés olyan egyetemi kar volt, amely több mint 33 százalékkal tudott bővülni. "Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar ilyen volt, köszönhető ez annak a megállapodási rendszernek, amely az itt működő ipari vállalatok, az egyetem és a város között létrejött. A duális képzés rendkívül fontos ezen az egyetemen, jó példa erre, hogy valamennyi alapszak elérhető duális képzésben. Most szeptembertől több mint 150 duális hely áll majd rendelkezésre a hallgatók számára, ami országos szinten is egyedülálló és példaértékű.” – mondta Mészáros Attila, aki végül arra is felhívta a diákok figyelmét, hogy a város számos olyan programot biztosít a hallgatóknak, melyekkel kellemesen tölthetik el szabadidejüket. Ehhez kapcsolódóan 2016 októberében először rendezték meg a Székesfehérvári Felsőoktatási Gólyabált, emellett szeptemberre elkészül az Egyetemi Klub is.
Ezt követően Pogátsnik Monika dékáni hivatalvezető adott tájékoztatást a duális képzési formáról. 2017. szeptemberben alapképzésen (BSc): mérnökinformatikus alapszakon, villamosmérnök alapszakon, a gépészmérnök alapszakon, a műszaki menedzser alapszakon, mesterképzésen (MSc) mechatronikai mérnök mesterszakon indul duális képzés az Óbudai egyetem Alba Regia Műszaki Karán. A duális képzési forma keretében a hallgatók tanulmányaik során egyidejűleg lesznek az egyetem nappali tagozatos hallgatói, és a gyakorlati oktatást nyújtó vállalat hallgatói munkaszerződés keretében foglalkoztatott gyakornokai. A naprakész szakmai gyakorlati ismeretek elsajátítása mellett a legújabb technológiákat ismerhetik meg a fiatalok az adott cégnél, ahol képzés teljes időtartamára fizetést is kapnak.
A nyílt napon résztvevő tanulók a duális képzéssel kapcsolatban is értékes információkhoz juthattak a Leica Geosystems – mint az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar leendő stratégiai partnere a duális képzésben – és a Sapa Profiles Kft. képviselőinek jóvoltából. Végül Dr. Engler Péter, a Geoinformatikai intézet igazgatóhelyettese a földmérő és földrendező mérnök alapszakról, majd az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar hallgatói adtak szaktájékoztatókat a gépészmérnök, villamosmérnök, mérnökinformatikus, műszaki menedzser szakokról.