-
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10. -
Megújul a könyvtár
Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2024.12.10.
Okostanteremmel gazdagodott a Németh László Általános Iskola
A KÉPES, azaz a Közösségi Értékteremtő Program – Együtt Székesfehérvárért! elnevezésű kezdeményezés keretében újabb okostantermet adtak át csütörtök délelőtt. A Németh László Általános Iskolában kialakított teremben a diákok korszerű digitális eszközökkel, változatosan tanulhatnak. A teremben többek között a csoportos munkához alkalmas bútorok, tabletek, 3D nyomtató, valamint lézervágó és LEGO-k is vannak, melyek mind beépíthetők az órai munkába, legyen szó bármely tantárgyról. Fontos, hogy a program nem merül ki az okostanterem kialakításban, hiszen az Alba Innovár és a Székesfehérvári Tankerületi Központ együttműködésében a Németh László Általános Iskola nyolc pedagógusa részt vesz egy olyan képzésben, melynek során felkészítik őket a beszerzésre került eszközök és a digitális pedagógiai módszerek használatára. A programban szereplő pedagógusok a tudást nem csak a diákokkal, de a kollegáikkal is megosztják, melyből a szerdai átadón egy kis részletet is bemutattak.
„A KÉPES program szép hagyománya a városnak, amelynek keretében a tavalyi esztendőben is fontos célokat tudott megvalósítani.” – fogalmazott dr. Cser-Palkovics András polgármester a terem ünnepélyes átadóján. Felidézte, hogy a tavalyi esztendőben is több iskolaudvart újítottak fel, valamint már csak három intézmény hiányzik ahhoz, hogy valamennyi általános iskolában legyen okostanterem. Utóbbi cél az idei év végére teljesülhet is, azonban a polgármester aláhúzta: nem az eszközök, hanem a módszertan teszi igazán izgalmassá a Magyarországon egyedülálló, de Európában is ritka programot: „A program kulcsai azok a tanárok, akik csatlakoznak az Alba Innovárhoz és felvállalják, hogy átadják a tudást a diákoknak és a kollégáknak.” Külön köszönte a székesfehérvári cégek támogató és aktív hozzáállását a programhoz, hiszen évről évre jelentős összeggel járulnak hozzá a fejlesztésekhez, valamint az Önkormányzat is – a vállalatok befizetett helyi adójából – finanszírozza a rá eső részt.
Laufer Tamás, az Alba Innovár vezetője elmondta, hogy a munka folyamatos, a Németh László Általános Iskola nyolc tanára már szeptemberben elkezdte az Innovárban a képzést. „A cél, hogy a tanárok olyan tudást tudjanak átadni a diákoknak, amire szükségük van ahhoz, hogy minél gyorsabban integrálódjanak a munkaerőpiachoz.” – emelte ki a képzés egyik fontos elemét, majd hozzátette, hogy a tanárok képzése ugyanolyan fontos, mint a szép környezet és a korszerű berendezések. A program egyik előremutató elemeként jellemezte a tudástárat és a mentorprogramot, melynek köszönhetően a különböző iskolák pedagógusai egymás között is cserélhetnek gyakorlatokat, feladatsorokat, vagy akár megoszthatják egymással tapasztalataikat. Ezzel a módszerrel a KÉPES program régebbi tagjai hatékonyan adhatják át eddigi tapasztalataikat.
Molnár Tamás, a városrész önkormányzati képviselője megköszönte az önkormányzatnak, a vállalatoknak, valamint köszöntőjében azoknak a pedagógusoknak a kiemelt szerepéről beszélt, akik vállalják, hogy megismertetik ezt a módszertant a diáksággal és tanár kollégáikkal.
Ollé Ferencné, a Németh László Általános Iskola igazgatója kollégái szerepét emelte ki. Mint mondta, nehéz időszakon vannak túl, azonban ez a lehetőség egyben megújulást is jelent nekik, ami komoly motivációt ad a mindennapokhoz. A pedagógusok egymás között már el is kezdték a tapasztalatcserét, így hamarosan az intézmény valamennyi kollégája megismeri az okostanterem előnyeit. A pedagógus voltaképpen belépett a gyerekek világába – húzta alá az igazgató, aki az elmúlt hetekben maga is részt vett az okostanterem egyik matekóráján, ahol csupa mosolygós, jókedvű gyerekkel találkozott.
Az ünnepélyes átadás után a diákok egy rendhagyó matekórán mutatták be, hogyan is működik az okostanterem a gyakorlatban. A 7.B osztály többek között Kahoot! kvízen keresztül válaszolt geometriai kérdésekre, valamint együtt rakták össze a lézervágóval elkészített puzzle-kat.