-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Önkéntesség és közösségi szolgálat – Önkéntesek hete a Civil Központban
A Fejér Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ számára az önkéntesség fontos ügy, annak népszerűsítése kulcskérdés. Ezért szervezik meg minden évben az Önkéntesek hetét június első hetében.
Fontosnak nevezte, hogy abban a közösségben, ahol élünk, figyeljünk egymásra. Mindig legyen valaki, aki segítő kezet nyújt a nehéz helyzetbe került emberek, a rászorulók felé.
Székesfehérváron élen járunk az önkéntesség tekintetében, és pozitív dolog az, hogy egyre több fiatal csatlakozik a segítők köréhez, legyen szó a hajléktalan ellátásról, az intézményi környezet szebbé tételéről. A közösségi szolgálatról szólva kiemelte: a középiskolában teljesítendő 50 órát érdemes úgy alakítani, hogy ebbe minél több helyszín, szervezet beleférjen, hogy minél szélesebb körben ismerjék meg a diákok a civil szektor által végzett feladatokat.
A köszöntőt követően a résztvevők Székesfehérvár alpolgármestere, dr. Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke, Csüri Bence, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke és Rózsás Ildikó ifjúsági szakértő gondolatébresztő beszélgetését hallgatták meg az önkéntesség és a közösségi szolgálat témakörben, majd a diákok több csoportban indultak el a különböző tematikájú foglalkozásokra, amelyek keretében civil szervezetek munkájával ismerkedhettek.
A szakmai együttműködő partnerek a V61 – Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztők Egyesülete, a Székesfehérvári Gazdakör Egyesület, az iGenerációért Egyesület, az Alba Kempo SE, a Dog Plusz Egyesület és a Szent Kristóf-ház képviselői beszélgettek a diákokkal, akik egy-egy rövid feladatban kipróbálhatták az önkéntes munkát is.
A délelőtti programot a „Fejér megye legjobb önkéntes programja” pályázat eredményhirdetése zárta.
A beérkezett pályázatok közül a dunaújvárosi Jövő Új Városáért Egyesület, a fehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium és a Talentum Református Általános Iskola önkéntesei állhattak a képzeletbeli dobogó első, második és harmadik fokára. Különdíjat vehetett át a Mezőszilasi Hagyományőrző és Faluvédő Egyesület, a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola Budai Úti Tagintézménye, valamint a Krajczáros Alapítvány.
Az Önkéntesek hete június 9-én, pénteken a Palotavárosi tavaknál folytatódik a Szedd magad, Palotaváros! akcióval. Az egyhetes programsorozat Dunaújvárosban zárul szombaton.