Öt Fejér megyei iskolát díjaztak az Energiatudatos Iskolákért Programban

Öt Fejér megyei intézményt díjaztak a Virtuális Erőmű Program keretén belül, akik az Energiatudatos Iskolákért Program kategóriájában kaptak elismerés. Az intézmények képviselői hétfőn vehették át díjaikat Marczinkó Zoltántól, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kiemelt vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkárától.
2017.03.06. 15:53 |
Öt Fejér megyei iskolát díjaztak az Energiatudatos Iskolákért Programban
Március 6-a a Nemzetközi Energiatakarékossági Világnapja, mely alkalomból a Virtuális Erőmű Program keretében immáron hatodik alkalommal díjazták az energiatudatos, és a már mérhető eredményeket elért energiahatékony vállalatokat. A díjakat hétfőn a Nemzetgazdasági Minisztériumban adta át, többek közt Marczinkó Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium kiemelt vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára és Szili Katalin, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács alapító és tiszteletbeli elnöke, az Energiahatékonysági Kiválósági Pályázat védnöke. A sajtótájékoztatón a helyettes államtitkár nagy tervekről számolt be: szeretnék elérni, hogy 2020-ra 30 ezer elektromos autó közlekedjen Magyarországon.

Az oktatási intézmények kategóriájában, azaz az Energiatudatos Iskolákért Program keretén belül Sipos Imre, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet főigazgatója köszöntötte az öt Fejér megyei díjazottat: a székesfehérvári Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskolát, a Jáky József Szakgimnáziumot, a Vörösmarty Mihály Általános Iskolát, a velencei Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégiumot, valamint a csákvári Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskolát.

A Virtuális Erőmű Program a legnagyobb szakmai és társadalmi összefogással rendelkező hazai energia­hatékonysági és megújuló energetikai program, amelyhez már csaknem 8000 vállalat csatlakozott. A projekt célja, hogy összegyűjtse, rendszerezze a vállalkozások energiahatékonyság terén elért eredményeit. A kapcsolódó oktatási intézmények pedig a jövő generációja számára teszik egyértelművé az energiahatékonyság fontosságát, lehetőségeit.

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.