Öt helyett most csak hármat kapott a Békéscsaba a Sóstón

A bajnokságban remekül szereplő Fehérvár FC a Magyar Kupában hazai pályán könnyedén győzte le a Békéscsaba együttesét. A piros-kékek második félidőben nyújtott meggyőzőbb és gólra törőbb játékukkal magabiztos győzelmet arattak. A második félidőben a helyzeteit jobban kihasználó FC Fehérvár teljesen megérdemelten jutott tovább, és várhatja a Magyar Kupa tavaszi, következő játéknapját. A csapat szombaton az Arany Ászok Liga őszi záró fordulójában a Matáv Sopronhoz látogat.

2004.11.25. 07:08 |

A bajnokságban remekül szereplő Fehérvár FC a Magyar Kupában hazai pályán könnyedén győzte le a Békéscsaba együttesét. A piros-kékek második félidőben nyújtott meggyőzőbb és gólra törőbb játékukkal magabiztos győzelmet arattak.

Akárcsak szombaton most sem fogadta kegyeibe a szurkolókat az időjárás. Orkánerejű, metsző széllel csupán háromszáz fanatikus drukker dacolt, köztük hatvan gárdonyi focisulis kissráccal, akik lelkesen bíztatták Kuttorékat kilencven percen keresztül. Nehezen indult a mérkőzés, kóstolgatták egymást a csapatok, és próbáltak alkalmazkodni a szélsőséges meteorológiai körülményekhez.

A 10. percben formás hazai támadás végén Tóth Balázs tizennyolc méteres próbálkozását tornázta ki Simunic szögletre. A 12. percben Tóth Balázs jobb oldali beadását Horváth Ferenc estében küldte kapura hat méterről, de a bal alsó sarokba tartó labdát Simunic az alapvonalon túlra tenyerelte. Egy perc múlva Ursz a 16-ossal egymagasságból ívelt középre, Miculescu 8 méterről fejelt a kapu fölé. A 22. percben Kriston mértani beadásáról Horváth Ferenc középen üresen érkezve centikkel maradt le a kapu torkában. A 28. percben Kriston röviden adott haza, Sebők azért elérte a labdát, de Miculescut találta el vele, a csabai támadó Koller mellett elesett, így Vasiljevic lőhettet kapura, lövésébe a visszazáró védők beleléptek. A 32. percben Lattenstein húsz méterről leadott zúgó lökete végén a labda alig valamivel a felső léc fölött hagyta el a játékteret. A 35. percben Lattenstein futott el a jobb oldalon, beadására Hercegfalvi érkezett és 8 méterről kapura fejelt, Simunic résen volt, védett.

A 49. percben Bozics egyéni akciója végén húsz méterről lövésre szánta el magát, a labdát Simunic vetődve szögletre tessékelte. Egy perc múlva Kriston huszonöt méterről lőtt kapura, de Simunic ezúttal is szögletet érően mentett. Az 52. percben megszerezte a vezetést a fehérvári gárda. Bozics indította a védők közül kilépő Hercegfalvit, aki tizenkét méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 1-0

Az 55. percben Miculescu huszonnégy méterről leadott szabadrúgása okozott kisebb gondot Sebőknek, de a hazai kapus végül hatástalanította a lövést. Az 59. percben Hercegfalvi játszott Horváth, majd a center Szabó Tibor elé, akinek tizenhét méteres lövése elakadt a védők sűrűjében. A 64. percben Balog adott középre jobbról, Hoffmann 10 méterről lőhetett, Sebők lehúzta a léc alá tartó labdát. A 66. percben Kriston jobb oldali beadását fejelte a kapufa mellé az akciót kísérő Horváth Gábor. A 70. percben Tóth Balázs indítása után Hercegfalvi átvette a labdát, majd két csel után 10 méterről a bal felső sarok fölé helyezett. A 75. percben Tóth Balázs játszotta Magasföldihez a labdát, a csatár 5 méterről nagy ziccerben Simunicot találta telibe a labdával. A 83. percben növelte előnyét a fehérvári együttes. Tóth Balázs kiváló labdával indította a tizenhatosra érkező Csordást, aki néhány méter labdavezetést követően a hosszúsarokba lőtt. 2-0

A 90. perc hozta a találkozó utolsó helyzetét és egyben gólját is. Csordás forgatta meg a komplett csabai védelmet a vendégek tizenhatosán belül, majd a tizenegyes pontnál érkező Kuttor elé játszott, aki a vetődő Simunic fölött a kapu közepébe emelt. 3-0
A második félidőben a helyzeteit jobban kihasználó FC Fehérvár teljesen megérdemelten jutott tovább, és várhatja a Magyar Kupa tavaszi, következő játéknapját.
A Fehérvár FC szombaton az Arany Ászok Liga őszi záró fordulójában a Matáv Sopronhoz látogat.