-
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
Egy múzeum tekintete
Az alapításának 150. évfordulóját ünneplő Szent István Király Múzeum gyűjteményének eddig még soha nem látott tárgyait is megcsodálhatják majd az érdeklődők a november 30-án nyíló kiállításon, amelynek előkészületei javában zajlanak a Csók István Képtárban.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Öt ország, négy helyszín – novemberben indul Székesfehérvár testvérvárosokkal közös uniós projektje
November elején Gyulafehérváron indul Székesfehérvár első közvetlen Európai Uniós finanszírozású projektje.
A "Forever Young" pályázat keretében öt testvérváros: Gyulafehérvár, Kranj, Opole, Zadar és Székesfehérvár valósít meg közös programokat, melyek célja az interkulturális párbeszéd erősítése, elsősorban a kultúra és az ifjúságpolitika területén.
A projekt első programja Gyulafehérváron lesz, ahol a pályázatban résztvevő testvérvárosok konferencia és kerekasztal-beszélgetés keretében mutatják be korábbi EU-s jógyakorlataikat. A szakterületek és a döntéshozók képviselői elsősorban azokról a projektekről tanácskoznak, ahol Európai Uniós finanszírozású kulturális, szociális és ifjúsági fejlesztések elősegítették a demográfiai rugalmasságot.
A projekt nyomonkövethető a Forever Young - Twin Cities for Resilient Communities Facebook oldalon.
A házigazdák bemutatják például a Gyulafehérvári vár pályázati forrásból történő megújítását, aminek keretében nem csak az épület újulhatott meg, hanem városi intézményeket is elhelyeztek a vár területén az ott élők legnagyobb megelégedésére.
A jógyakorlatok bemutatásának az is célja, hogy a régió sikeresebben tudja a jövőben lehívni a rendelkezésre álló Európai Uniós közvetlen forrásokat – mondta Lehrner Zsolt alpolgármester, aki kedden a Bartók Béla téren tartott tájékoztatót a projektről.
Ahogy fogalmazott: “ikonikus helyszínen állunk”, hiszen a Bartók Béla tér megújulása, közösségi térré alakítása szintén EU-s forrásból történt, azzal a céllal, hogy segítse a generációk közötti együttműködést és teret adjon a kultúra számos ágának.
Székesfehérvárról a város építészetével, fejlesztésével, illetve projektírással, projektmenedzsmenttel foglalkozó szakmai csapat utazik a háromnapos programra, és elsősorban a családokat érintő, rekreációs projekteket mutatják be az elmúlt tíz évből. Többek között a Bartók Béla tér közösségi térré fejlesztését, a Csónakázó-tó környéki fejlesztéseket, a belvárosi múzeumokat, illetve a Székesfehérvári Királyi Napok programjához kapcsolódó pályázatokat.