Ötgólos FKC-vereség Békéscsabán

Kiegyenlített első félidő után a második játékrész elején hullámvölgybe került a Fehérvár KC Békéscsabán, a hazaiak ezt kihasználva 29-24–re nyertek a női kézilabda bajnokság 5-8. helyeiért zajló rájátszásban Tilingerék ellen.
EUbility Grou Békéscsabai Előre NKSE – Fehérvár KC 29-24 (13-13)
2014.04.19. 20:21 |

A hét közben Siófokon nyerő FKC jól kezdett a Viharsarokban, Kiss Éva két büntetőt is hárított, megalapozva ezzel a fehérváriak vezetését. A látogatók 4-2-re, majd 7-4-re léptek el a csabaiaktól, akik azonban nem adták fel, 2-3 gólos hátrányból tapadtak a fehérváriakra. A félidő utolsó percében az egykori csapata ellen játszó Hajduch kiállítását jól használta ki a Csaba, mely két gyors góllal egyenlített, a szünetre 13-13-as döntetlennel vonultak a felek.

A második játékrész eleje nem sikerült jól Azariéknak, Glusica góljával átvette a vezetést a hazai gárda, mely hamarosan egy 7-2-es etapot produkálva megszilárdította vezetését. A Fehérvár KC ugyan küzdött becsülettel, ám a hátrányát már nem tudta eltüntetni, a Békéscsaba 29-24-re nyert.

Az FKC gólszerzői: Tilinger 6(2), Azari 6, Emberovics 4, Vaszari 4, Siti E. 3, Hajduch 1,