Ötgólos győzelmet aratott a Békéscsaba ellen a Fehérvár KC

A Debrecentől elszenvedett vereség után szombaton este hazai pályán igyekezett minél jobb eredményt elérni a Fehérvár KC a bajnokságban. Bakó Botond együttese a Békéscsabát látta vendégül hazai pályán a Köfém Sportcsarnokban. A fehérvári lányok már a szünetben is három góllal vezettek a vendégek ellen, a végén pedig 25-20-ra nyertek.
2015.01.10. 19:42 |

Kissé álmosan kezdte a szombati bajnoki mérkőzését a Fehérvár KC, amely a Békéscsabát látta vendégül a Köfém Sportcsarnokban. A csabaiak az első percekben lendületes játékot mutattak be, ennek következtében már 2-0-ra is vezettek. Nem sokkal később azonban változott a játék menete, és a november hónap legjobbjának választott Csáki Viktória vezetésével előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte a hazai csapat. Bakó Botond együttese így a kezdeti áramszünet után már 4-3-ra vezetett, és innentől kezdve már nem is engedte ki a kezéből az előnyt. Tilingerék folyamatosan őrülték fel az ellenfelet, mígnem a félidő vége előtt már négygólos, 13-9-es előnnyel is vezettek a fehérvári lányok. A szünetre is tekintélyesnek mondható 13-10-es állással mehettek pihenőre a csapatok.

A második félidő elején még megpróbált visszajönni a Csaba, ennek következtében 13-12-re zárkóztak fel a vendégek. Az egységes csapatjátéknak köszönhetően azonban egyre csak nőtt a differencia. A 42. percben hiába kért időt a vendégek mestere, ezután már 22-15 volt az állás. Az utolsó negyedórára több játékosnak, többek között Májernek és Becsérinek is lehetőséget adott Bakó Botond. A meccs krónikájához tartozik még, hogy Kiss Éva kettő, míg kapustársa, Natasa Savko egy hétméterest hárított. Végül simán 25-20-as fehérvári győzelemmel ért véget a mérkőzés, melynek végén mindkét pontot otthon tartották a hazaiak.

Fehérvár KC – Békéscsaba 25-20 (13-10)