Ötlet, forrás, innováció - komplex segítség a vállalkozásoknak

A Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség, több mint 12 éve vesz részt a helyi és a régióban működő vállalkozások életében, amelyek innovatív fejlesztési elképzelésekkel, termékekkel és szolgáltatásokkal kívánják piaci pozíciójukat erősíteni, bővíteni.
2017.05.22. 10:15 |
Ötlet, forrás, innováció - komplex segítség a vállalkozásoknak

A szervezet tagjai több éves tapasztalattal és szakmai múlttal rendelkeznek a gazdasági, geográfiai, terület- vagy vidékfejlesztési területeken. Ügynökségük komplex segítséget nyújt a vállalkozások számára. Az ötlet felmerülésétől, értékelésétől, a forrásszerzésen át a megvalósításig támogatja ügyfeleit, legyen szó iparjogvédelmi tanácsadásról, a megfelelő pályázat kiválasztásáról, megírásáról és menedzseléséről, vagy a késztermék piacra viteléről. Előnyük éppen ebben rejlik, hiszen egyedi és komplex szolgáltatást nyújtanak.

Jó példa erre az ügynökség egyik jelenlegi, ACCELERATOR (Developing accelerators to provide better access to innovation finance for SME’S, DTP1-1-278-1.1) elnevezésű projektje, amelynek fő célja, hogy segítse az innovatív vállalkozások finanszírozási forrásokhoz való hozzáférését, gyakorlati megoldások és értéknövelő szolgáltatások fejlesztése révén. A projekt elsősorban az új ötletükkel már piacon lévő, de további fejlesztéseikhez tőkehiányban szenvedő KKV-kat célozza meg, másrészt a résztvevők célja az olyan üzlet-támogató szervezetek segítése, amelyek új és továbbfejlesztett szolgáltatásokat nyújtanak. Ezeken keresztül minden érintett szereplőcsoport számára elősegítik a Duna-régió nemzetközi hálózatához való kapcsolódást.

Fontos, hogy a módszer a saját tőkével rendelkező intézményekre koncentrál, a regionális innovációs ökoszisztémán belül. Végül a közszféra integrációjára kerül majd sor, amely különösen releváns a partnerek számára az egyre nagyobb figyelmet kapó Európai uniós Strukturális és Beruházási Alapok programjai kapcsán.
Amennyiben segítségre lenne szüksége vállalkozásával kapcsolatosan, keresse munkatársainkat!

Elérhetőségek:
Székesfehérvár, Seregélyesi út 113.
Telefon: +36 22 514 111
E-mail: kdriu@kdriu.hu
web: www.kdriu.hu

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.