-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Ötletfejlesztéstől a prototípusgyártásig 24 óra alatt- elrajtolt a második HARMAN Hackathon
A verseny fontos küldetése, hogy felkeltse a középiskolások érdeklődését a természettudományos tárgyak, a robotika iránt, fejlessze műszaki érzéküket, bemutassa a mérnöki pálya szépségét.
Kis István, a Harman Becker Kft. ügyvezető igazgatója arról beszélt, hogy körülbelül hét évvel ezelőtt a duális oktatási formával elkezdték az utánpótlás-képzést, hiszen a cég növekedéshez alapvető az emberi erőforrás. Az utánpótlás nevelés fontos eszközeinek nevezte a tanműhelyek létrehozását és az oktatási intézményekkel ápolt szoros kapcsolatokat, aminek eredménye a duális képzés létrehozása is. Kis István szólt arról is, hogy a tavalyi Hackathon mérföldkövet jelentett a cég életében, ami szakmai élvezetet jelentett és az új generáció fejlődését is szolgálja, hiszen megmutathatják a kreativitásukat, a csapatban dolgozás képességét, és hasznosíthatják azt a tudást, amit megtanultak a középiskolában, és az egyetemen.
Mészáros Attila alpolgármester a verseny kezdetén felidézte, hogy amikor másfél évvel ezelőtt a Harman az egyetemmel közösen megkereste a várost a Hackathon ötletével, egyből rábólintottak, mert fantasztikus volt az ötlet, hogy összehozzanak olyan fiatalokat, akik érdeklődnek a műszaki terület iránt és olyan innovatív dolgokat teremtsenek, amik 24 óra alatt kivitelezhetőek. Az alpolgármester szerint már az első évben beigazolódott a várakozás, és az idei évben is várhatóan nehéz dolga lesz majd a zsűrinek, hogy sorrendet állítson fel a sok kiváló ötlet között. Mészáros Attila szerint azonban ennél is fontosabb, hogy a HARMAN Hackathon versenyen azonos érdeklődésű fiatalok inspirálhatják egymást.
Dr. Györök György dékán az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara részéről kívánt kiváló versengést a résztvevőknek, kiemelve, hogy ez a 24 óra a fiatalok számára arról nemcsak a megmérettetésről, hanem szakmáról, mérnöki attitűdről és az eddig tanultak gyakorlati hasznosításáról is szól majd.
A következő 24 órában a techverseny résztvevői folyamatosan dolgoznak majd olyan formában, hogy az idejüket maguk osztják be. Az ötletfejlesztést és tervezést végül a prototípusgyártás követi.