Pályázati tájékoztató fórumot szerveztek a kis és középvállalkozásoknak

Székesfehérvár Önkormányzata a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával közösen szervezett pályázati tájékoztató fórumot a helyi és megyei vállalkozásoknak. Meghívott előadók ismertették azokat az új lehetőségeket, melyek keretében immár tanácsadási és szakértői tevékenység igénybevételére is elnyerhetnek vissza nem térítendő támogatást a cégek. Az akkreditált tanácsadói listán szereplő Controll Zrt. szakemberei tájékoztatták a kis- és középvállalkozások képviselőit.
2012.02.22. 18:15 |
Székesfehérvár Önkormányzata a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával közösen szervezett pályázati tájékoztató fórumot a helyi és megyei vállalkozásoknak. Meghívott előadók ismertették azokat az új lehetőségeket, melyek keretében immár tanácsadási és szakértői tevékenység igénybevételére is elnyerhetnek vissza nem térítendő támogatást a cégek. Az akkreditált tanácsadói listán szereplő Controll Zrt. szakemberei tájékoztatták a kis- és középvállalkozások képviselőit. 
 
Dr. Cser-Palkovics András polgármester és Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke már az önkormányzati ciklus elején megkötötte azt az együttműködési megállapodást, melyben a helyi kis- és középvállalkozások közös segítése szerepel. Azóta számos kezdeményezés és szakmai rendezvény valósult meg a témában, ezek sorába tartozik a szerda délutáni pályázati előadás is.
 A találkozón egy új – a régió vállalkozásai számára nemrég megnyílt - támogatási formáról esett szó, hiszen immár tanácsadási és szakértői tevékenység igénybevételére is elnyerhetnek vissza nem térítendő támogatást a cégek. Székesfehérvár Önkormányzata a Kamarával közösen szervezte meg a konzultációt, ahol a Controll Holding Tanácsadó Zrt. tájékoztatta a résztvevőket az új pályázati lehetőségekről. A szervezetfejlesztési tanácsadó cég szerepel a pályázati projektekbe bevonható akkreditált tanácsadói listán, így első kézből tudhattak meg gyakorlati tudnivalókat az új projektekről a helyi és megyei vállalkozások.
 
Az Új Széchenyi Terv keretében került kiírásra a "Vállalati tanácsadási szolgáltatás támogatása mikro-, kis-, és középvállalkozások részére" program. – hangzott el a fórumon. Erre a pályázatra a Közép-Dunántúli régióban 377 millió forint áll rendelkezésre. A támogatás intenzitása 30 és 50 % közötti lehet, a megvalósuló projekt nagyságrendjétől függően. Az elnyerhető támogatás minimális összege 100 ezer, a maximum pedig 4 millió forint. A program európai uniós és hazai forrásból valósul meg, a Regionális Operatív Program gazdaságfejlesztési prioritásának keretében. A pályázatok benyújtása folyamatos a támogatási keret kimerüléséig.
 
A projektek időtartama maximum 4 hónap és több szakmai terület is választható. A „Hatékony vállalkozásokért – vállalati tanácsadás a Közép-dunántúli régióban” elnevezésű program például hosszú idő óta először azoknak a térségi vállalkozásoknak nyújt segítséget, akik cégnövekedést, erőforrás-racionalizálást, pénzügyi mutatóik javítását szeretnék elérni. Céljaik megvalósítása érdekében - a pályázat keretében - pályázatíró és szervezetfejlesztő szakemberekkel dolgozhatnak együtt.
 
A tájékoztató fórumon több példa is elhangzott arra vonatkozóan, hogy mik azok a szakmai területek, amelyeknek igénybe vételére a pályázat kiterjed. Eszerint a Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyei mikro-, kis- és középvállalkozások számára – többek között – az alábbi szolgáltatások érhetőek el: vállalati stratégia, kockázatelemzés, üzleti tervek, CSR stratégia készítése; komplex szervezetfejlesztési program, HR tanácsadás, projekt- és pályázatmenedzsment; minőségirányítási rendszer bevezetése és tanúsíttatása; pénzügyi átvilágítás, számviteli tanácsadás, konkrét pályázathoz kapcsolódóan a horizontális elveknek való megfelelés biztosítása; munkaügyi, munkabiztonsági átvilágítás és helyzetelemzés.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.