Parádés második félidőt produkálva nyert a Fehérvár KC

Győzelemmel zárta a bajnokság első szakaszát a Fehérvár KC, pedig a szünetben négy góllal még a tabellán harmadik helyezett Siófok vezetett. A második félidőben azonban mind védekezésben, mind támadásban remekelt az FKC, és végül négygólos sikert aratott.
Fehérvár KC – Siófok KC 30-26 (11-15)
2014.11.15. 19:57 |

Az Európa-bajnokság miatt szünet előtti utolsó meccsét játszotta a Fehérvár KC, Tilingerék a bajnokság 10. fordulójában az eddig nagyszerűen szereplő Siófokot fogadták. A somogyiak a kör előtt a tabellán három ponttal előzték meg a negyedik FKC-t, így egy esteleges fehérvári sikerrel még szorosabbá válhatott a legjobb négy közé kerülésért folytatott csata.

Ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés, a két csapat elsősorban a védekezésre összpontosított, és arra, hogy még véletlenül se szakadjon el nagyon egymástól a két gárda. Ez sokáig így is ment, az FKC kettőnél nagyobb különbséget nem tudott kiépíteni, míg az első negyedórában a Siófok csak egyszer vezetett. 7-5 után azonban rákapcsoltak Orbánék, és egy 6-1-es szakasszal fordítottak, és el is léptek, igaz ekkor már csak két kezdőjátékos volt a pályán fehérvári oldalon mezőnyben. Erdősi, és Such nagyon éltek a széleken, igaz, ezzel a hazaiaknak sem volt gondjuk, az átlövés gólokkal azonban már hadilábon álltak Tilingerék. A szünetben magabiztosnak tetsző négygólos előnyben volt a Golovin-csapat.

A második félidőre azonban már egy egészen más mentalitású Fehérvár érkezett a pályára, és Hajduch Csenge vezetésével, egy 3-0-s rohammal visszajött mínusz egyre az FKC. A Siófok edzője ekkor időt is kért, de a hazai szurkolók által nagyon várt egyenlítés így sem maradt el, a 39. percben 17-17-et mutatott az eredményjelző. Öt perccel később pedig a vezetést is megszerezte a csapat, és azután már csak egyszer volt előnyben a somogyi gárda. A második félidőre megjöttek már a hazai átlövés gólok is, és a szélsők sem álltak le, de dicsérni lehet a két beállóst is, mert míg Horváth védekezésben küzdött nagyot, addig Mayer elől alkotott maradandót. A Fehérvár az utolsó tíz perc elejétől kezdve szép lassan ellépett ellenfelétől, az utolsó percre pedig már ötgólos előnnyel mehetett, végül pedig harminc gólt dobva néggyel nyert a csapat. A Fehérvár nagyon fontos győzelmet aratott, és ezzel odaért a Siófok nyakára, a harmadik és negyedik helyezett között ezzel már csak egy egységnyi a különbség. Folytatás december 30-án a Mosonmagyaróvár otthonában…

Fehérvár: Kiss – Lackovic, Tanabe, Csáki 8, Tilinger 5(3), Horváth 1, Bogoszavljevics, Becséri 1, Hajduch 2, Ishitate 3, Mayer 4, Kazai 6.