Parádés utolsó negyed, hosszabbítás és Alba-egyenlítés

A sírból hozta vissza a Sopron elleni bajnoki negyeddöntő második mérkőzését az Alba Fehérvár. A vendégek szinte végig vezettek, a negyedik negyed előtt tizenkét ponttal. Innen fordított az Alba, de a meccs végén megint egyenlítenie kellett. Sikerült, jöhetett a hosszabbítás, amelyben ismét hátrányból fordítottak Moore-ék, végül öt ponttal nyertek. Ezzel a párharc állása 1-1.
2014.05.10. 20:37 |

Rettenetesen kezdődött a meccs fehérvári szempontból, mezőnykosárra képtelen volt az Alba, az első négy percben két büntető volt a termés… A Sopron hozta, amit korábban is, betalált kintről és a palánk alól is, és 9-1-re vezetett. A figyelmetlenségek sora szintén a vendégeket segítette, labdákat ajándékozott ellenfelének az Alba, tízzel mentek Thomasék az első negyed felénél… Az első meccsre nem nevezett Humphrey triplája és büntetői kicsit csökkentettek a különbségen, de Thomas sorozatban dobott büntetőivel kényelmes helyzetben volt a Sopron. Egészen Juhos Levente hármasáig, de hiába jöttünk fel egy pontra, Thomas az utolsó másodpercben triplát dobott.

Aztán ott folytatta, ahol abbahagyta, szerencsére Moore válaszolt neki a második negyed elején. Sokat szabálytalankodtak a soproniak, megtörve az Alba támadásinak lendületét, közben ők is harcoltak ki faultokat és jól büntetőztek. Boriszov lassan beindult, továbbra is csak üldözte ellenfelét a Frade-csapat. Moore duplát majd triplát dobva állt az üldözés élére, kissé elakadtak a vendégek, de sokat hibázott támadásban az Alba, ez nem volt egy látványos része a meccsnek… Túllendülni rajta pedig a Sopronnak sikerült Ruják révén. Visszaköszöntek védekezési hibák is az első meccsről, szerencsére egy Barone alley-oop is, amivel két pontra zárkóztunk fel. És ezúttal az utolsó másodpercek is nekünk sikerültek jól, Moore kiegyenlített!
A lehető legrosszabbul, soproni triplával majd duplával indult a második félidő, szerencsére ezúttal nem engedtük nagyon el a vendégeket. Humphrey és Somogyi talált be, a legjobb sopronival, Thomassal azonban nem tudott mit kezdeni az Alba. Az amerikai irányító megmutatta, milyen egy légiós vezéregyéniség, ráadásul a másik két külföldi is jól játszott a vendégeknél. Supola hármasa ismét csak a felzárkózást jelentette, de legalább ezen a meccsen a tripla műfajában tartottuk a lépést a Sopronnal. Legalábbis egy ideig, mert Thomas majd a zsinórban hét pontot szerző Boriszov is jól célzott kintről, ezzel pedig megint tíz pont fölött volt a hátrányunk… Reménytelennek tűnt a helyzet az utolsó negyed előtt, pláne, hogy dudaszóra dobott kosarat Ruják, lezárva a harmadik szakaszt.

Ha már üldözni kell, legalább úgy kezdjünk, hogy maradjon esély, gondolhatták a fehérváriak és kilenc ponttal nyitották az (ekkor még azt hittük) záró játékrészt! Alig két perc alatt megint szoros lett, időt is kért a Sopron. De hiába, ezúttal a nehéz szituáció a legjobbat hozta ki a mieinkből, és Moore triplájával már a negyed felénél fordítottak! Õrült végjáték kezdődött, amelyben persze Boriszov-triplával egyenlített a Sopron, és dobott még Dénes majd Thomas is hármast – az utolsó támadásnál az egyenlítésünk volt a tét… Moore remekül csinálta meg a helyzetet Somogyinak, és a legvégén nem volt elég 16 másodperc a Sopronnak, hogy győztes kosarat szerezzen. A sírból visszahozva mentette hosszabbításra a meccset az Alba!

A ráadás öt perce pedig megint triplával kezdődött, de ezúttal Tóth Norbi talált be. A fehérvári csapatkapitány nagyon fontos büntetőket is értékesített, ám minden Alba-vezetésre soproni tripla jött, ezen a meccsen 13-at küldte helyre a vendégek. Takácsé az utolsó volt, és nem lehetett nyerő, mert a hosszabbítást hét fehérvári pont zárta, közte a vezérként tündöklő Ramone Moore ötödik triplája, mert ebben a műfajban is felvette ezúttal a versenyt Carlos Frade csapata! Érthetően nagyszerű hangulat uralkodott a csarnokban, hiszen óriási mélységből kapaszkodott vissza és egyenlített a párharcban az Alba. 1-1 az állás, folytatás kedden Sopronban.

Alba Fehérvár - Sopron KC 95-90 (18-22, 22-18, 19-31, 24-12, 12-7)

Alba Fehérvár: Supola 9/3, Tóth P. 4, Moore 28/15, Tóth N. 11/3, Barone 5 Csere: Humphrey 15/9, Somogyi 16, Juhos 7/3, Olah -
Sopron KC: Thomas 27/15, Ruják 8/3, Boriszov23/12, Dénes 12/6, Barovics 15 Csere: Tóth G. 2, Takács 3/3, Trepák .