-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
Parmalat ügy az EU-ban
Tanulni kell a Parmalat-botrányból, és meg kell hozni a megfelelő intézkedéseket – mondta Frits Bolkestein. A belső piacért felelős EU biztos hozzátette, ennek érdekében felül kell vizsgálni a 8. társasági irányelvet. Bolkestein emlékeztetett rá, hogy tavaly májusban már megindult egy folyamat, amely az európai könyvvizsgálatot és a társasági irányítást kívánja javítani, így könnyebben levonhatók a Parmalat-ügy tanulságai.
Tanulni kell a Parmalat-botrányból, és meg kell hozni a megfelelő intézkedéseket – mondta Frits Bolkestein. A belső piacért felelős biztos hozzátette, ennek érdekében felül kell vizsgálni a 8. társasági irányelvet. Bolkestein emlékeztetett rá, hogy tavaly májusban már megindult egy folyamat, amely az európai könyvvizsgálatot és a társasági irányítást kívánja javítani, így könnyebben levonhatók a Parmalat-ügy tanulságai.
A javaslatot márciusig készül benyújtani a bizottság. A tervek szerint a következő változások várhatók: a vállalatcsoport vizsgálója teljes felelősséggel tartozna majd a konszolidált könyvelésért; pontosítanák a könyvvizsgálók függetlenségét; lehetőség szerint megkövetelnék független vizsgálóbizottságok felállítását a tőzsdén jegyzett vállalatokon belül; szigorúbb szankciókat vezetnének be hűtlen kezelés esetén, valamint fokoznák a felügyelő szervek közötti együttműködést európai szinten és harmadik országok szabályozóival egyaránt. Bolkestein szerint az utolsó pont alapvető fontosságú, hogy meg lehessen előzni olyan csalásokat, amelyek több joghatóság alá eső területen folynak.