Patikatörténeti kiállítás nyílt a Fekete Sasban

 A patikusszakma múltjának hőskorában használt gyógyszerformákat és a készítésükhöz használt eszközöket mutatja be az Elixírek, pilulák, flastromok címmel a Fekete Sas Patikamúzeumban megnyitott kiállítás. Az október 11-ig látható kiállítás alapjául Bartók Adrienn szakgyógyszerész kutatásai szolgáltak. A tárlaton megtudhatják a látogatók, hogy miként készítették századokkal ezelőtt a medicinákat a patikáriusok és a méz használatával is részletesen foglalkozik a tárlat.
2009.09.06. 17:42 |
A patikusszakma múltjának hőskorában használt gyógyszerformákat és a készítésükhöz használt eszközöket mutatja be az Elixírek, pilulák, flastromok címmel a Fekete Sas Patikamúzeumban megnyitott kiállítás. Az október 11-ig látható kiállítás alapjául Bartók Adrienn szakgyógyszerész kutatásai szolgáltak.
 
A Semmelweis Orvostörténeti Múzeum és a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatóságának közös tárlatán egyebek között megtudhatják a látogatók, hogy miként készítették századokkal ezelőtt a medicinákat a patikáriusok. A kiállított tárgyak melletti leírásokból pedig azt is megtudhatják az is kiderül, hogy a méz például már a babiloni és a hippokratészi iratokban is megtalálható volt, valamint hogy a középkori gyógyszerészetet cukor-méz gyógyszerészetnek is nevezték, mivel ezek a leggyakrabban használt gyógyszerkonzerváló szerek voltak.
 
A keserű pirulák ízét megédesítő, cukor-méz gyógyszerészet a XIX. századig volt jellemző, közben csak az alkohol használata és vele a desztillálás művelete hozott újat.