Pécsi vereségével lecsúszott a rájátszásról az Alba

A rájátszásba jutás szempontjából létfontosságú meccset játszott Pécsen a TLI-Alba Fehérvár. Hullámzó játékkal hol nagy hátrányban volt, hol felzárkózott az első félidőben az Alba. Hasonló volt a folytatás is, a záró negyedben két pontra jött fel a fehérvári csapat, de ezt a végjátékot is elvesztette, így már nem juthat be a play-offba. Huszonhárom év után először...
Pécs - Alba Fehérvár 91-86
2015.04.15. 19:50 |

Olyan meccsen, ahol kizárólag a győzelem az elfogadható eredmény, nem szabad úgy kezden, hogy az ellenfél a 6. percben már 19-6-ra vezessen, mégis ezt tette az Alba. A pécsiek bekezdtek, szerencsére nem tartott sokáig az ébredés vendég részről.  Csorvási, Mitchell és Kromah pontjaival felzárkózott a Fehérvár, amikor Kalve is beköszönt, egyenlítettünk, sőt, még az első negyedben a vezetést is sikerült átvenni. Ekkor kicsit a hazaiakon is érezni lehetett, hogy számukra is nagy a tét, és két vereség után léptek pályára. De magára talált a baranyai csapat, hamarabb, mint szerettük volna.

Az negyed utolsó kosara a Pécsé volt, a második elején pedig megint rossz dobások, a pécsi zóna elleni tanácstalanság jellemezte Góbi Henrik csapatát. 32-30 után könnyedén csinált egy 12-0-át a Pécs, nyoma sem volt harcosságnak az Alba szellős védekezésében... Időkérés után Csorvási kosarai csak a különbség tartásához voltak elegendők - kár, hogy a faultokat is gyűjtötte, már a harmadikat fújták rá a 17. percben... Senki nem tudott kosarat dobni, a védekezésről az 50. pécsi pont beszélt - rettenetes időszak volt ez fehérvári szempontból. Már majdnem hússzal ment a hazai csapat, amikor Supola kintről betalált, és a félidő hajrájában sikerült párszor lerohanni a Pécset, így csak hattal vezetett  a szünetben.

Kromah 2+1-gyel indított fordulás után, amivel már 18 pontnál tartott. Zónát védekezett az Alba, de nemcsak a pécsi, a fehérvári triplák sem akartak beesni. Supola negyedik hibája miatt leült, büntetőkkel tartotta előnyét a Pécs, majd eladott labdából volt eredményes Nelson. Hiába jöttünk fel háromra, megint rossz támadások jöttek, és a palánk alatti védekezés is hibádzott, így újra szellősebb lett a hazai előny. Főleg, mikor Budimir triplát dobott - még jó, hogy Kalve válszolt. De a szerb hatalmas mázlival megint hármast hintett, tízre növelve a különbséget. Eladott labdákkal, kimaradt büntetőkkel nehezítette saját dolgát az Alba. A Pécs biztosabban célzott és könnyű kosarakat is szerzett, így elégségesnek tűnő előnybe került a harmadik negyed végére.

Volt már persze olyan ebben a szezonban, hogy az utolsó negyedben nagy előnyt adott le a PVSK, de ahhoz jól küzdő ellenfél is kellett. Ehhez képest Budimir és Horti is akadálytalanul szerzett centerkosarat, sőt, a legalacsonyabb pécsi, Halász is ziccerezhetett. Kovács Ádám öt pontja sem tűnt sorsfordítónak, mert a hazaiak minden támadásukból tudtak kosarat dobni. Simon jó passzát Kovács ziccerben kiejtette, a másik odlalon ellenben Budimir betett egy légpasszt - ez jellemző különbség volt... Góbi Henrik időkérése után Kalve triplát, Kromah ziccert dobott, feljött az Alba hétre. Sőt, Simon tört be és szerzett kosarat faulttal együtt 3:10-zel a vége előtt négy pont volt a különbség. Kromah zsákolása után egyenlíteni is lehetett volna, de Kalve kihagyta a ziccert, Nelson a túloldalon bedobta... Lehet, hogy ezen múlt, a végén Supola triplája későn jött. Kikapott az Alba és ezzel eldőlt, hogy nem jut be a rájátszásba.

PVSK-PANNONPOWER - TLI-Alba Fehérvár 91-86 (27-25, 26-22, 20-14, 18-25)
Alba: Kromah 26/6, Csorvási 15, Kalve 11/6, Kovács 10/3, Supola 8/6, Simon B. 7, Mitchell 5/3, Juhos 4.