-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Pénteken adták át a Szent István Emlékérmet Székesfehérváron - Dosztál Béla az idei díjazott
Ebben az évben már harmadszorra adták át a Szent István Emlékérmet Székesfehérváron. Az 1956-os forradalom 50. évfordulóján az elismerést Dosztál Béla az 1956-os forradalom székesfehérvári nemzeti bizottságának titkára kapta. Az Emlékérmet és Díjat ünnepélyes keretek között augusztus 18-án Spányi Antal megyés püspök úr, a Kuratórium elnöke adta át a Szent István teremben.
Ebben az évben már harmadszorra adták át a Szent István Emlékérmet Székesfehérváron. Az 1956-os forradalom 50. évfordulóján az elismerést Dosztál Béla az 56-os Székesfehérvári Nemzeti Bizottság Ideiglenes Intéző Bizottságának hajdani titkára kapta. Az Emlékérmet és Díjat ünnepélyes keretek között augusztus 18-án Spányi Antal megyés püspök úr, a Kuratórium elnöke adta át a Szent István teremben.
Dosztál Béla politikai magatartása miatt már az 1950-es évek elején Kistarcsára internálták. A forradalom székesfehérvári eseményeibe 1956 október 27-én kapcsolódott be, s lett a nemzeti bizottság ideiglenes előkészítő bizottságának tagja, majd titkára.
Tevékenységéért 1957 januárjában letartóztatták, internáló táborba helyezték, 1958-ban 12 évi szabadságvesztésre ítélték, amit a Legfelsőbb Bíróság Népbírósági Tanácsa 15 évre súlyosbított. 1964-ben kegyelemmel szabadult.
A magánszemélyek által 2004-ben alapított Szent István-díjat az alapító okirat szerint az nyerheti el, aki a Szent István-i keresztény értékrendnek megfelelő életet él vagy élt, annak szellemében tevékenykedett, és területén kiemelkedő tevékenységet végez vagy végzett.