-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Pénteken rendezik az 5. Modern Gyárak Éjszakáját
Fejér megyében hat vállalkozás már biztosan megnyitja kapuit az érdeklődők előtt, akik még regisztrálhatnak az eseményre a Modern Gyárak Éjszakája oldalán
A Modern Gyárak Éjszakáján Székesfehérváron a VIDEOTON EAS Kft. nyitja meg kapuit a látogatók előtt. A cég több évtizedes tapasztalatára és az alkalmazott legkorszerűbb elektronikai gyártási technológiára támaszkodva valósítja meg stratégiai elképzeléseit. A VEAS által gyártott beültetett NYÁK-ok, elektronikai modulok, illetve komplett termékek számos különböző területen kerülnek felhasználásra, úgymint ipari alkalmazások, vasúti technológia, világítástechnika, háztartási elektronika, épületautomatizálás, okos otthon, vagy vezeték nélküli rendszerek. Az érdeklődők a 16, 17 és 18 órakor induló csoportokhoz csatlakozhatnak a regisztrációt követően.
Bicskén az idén 40 éves MAGYARMET viaszkiolvasztásos precíziós öntési eljárás folyamatait ismerhetik meg a 16 órakor induló gyárlátogatás során. A gyártási folyamatot részletesen meg lehet majd nézni: viaszüzem és bokrosítás, héjképzés, viaszkiolvasztás, héj kiégetése, öntés, héjeltávolítás, hőkezelés, megmunkálás. Rapid prototípusgyártás 3D technológia alkalmazásával.
Dunaújvárosban 18 és 19 órakor indulnak vezetett csoportok a Darusín Kft. telephelyén, ahol elsősorban darukat, darupályákat, valamint csarnokszerkezeteket, technológiai szerkezeteket gyártanak.
Három helyszínen virtuális gyárlátogatás lesz november 12-én a megyében: Iváncsán a Masterpint Kft-nél 16 és 22 óra között megtekinthetőek majd a cég által kifejlesztett egyedi nyomon követési rendszerek, hardware és software oldalon egyaránt, amelyek a jelöléstechnika jövőjét képviselik, testre szabottak és mérnökien precízek.
A Modern Gyárak Éjszakáján virtuális sétával készül a többgenerációs családi vállalkozás, a kőszárhegyi Simon Plastics Kft., amely az elmúlt 35 évben az ország meghatározó műanyagipari gyártó vállalatává vált, mindemellett az egyik jelentős autóipari beszállító. A szabadbattyáni LogSol Kft. az alternatív elektromos energiaszolgáltatási piacon a magyar piac meghatározó, független gyártó-fejlesztő, műszaki vállalkozása. Itt virtuális gyárlátogatással készülnek a pénteki eseményre.