Pénteken tartják a városi sakk I-II. és III-IV. korcsoportos diákolimpiát

 A Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, valamint a Civil, Ifjúsági és Sportiroda városi sakk csapat- bajnokságot szervez I-II. és III-IV. korcsoportosok számára. A versenyen a fehérvári városi csapatbajnoki cím kerül eldöntésre korcsoportonként a fiúknál és a lányoknál (alsó és felső tagozaton). A győztes csapatok jogot szereznek a megyei döntőn való részvételre. A mostani rendezvényre nevezési csúcsot könyveltek el a szervezők. A versenyre díjtalanul lehetett nevezni.
2014.11.20. 16:12 |
A Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, valamint a Civil, Ifjúsági és Sportiroda városi sakk csapatbajnokságot szervez I-II. és III-IV. korcsoportosok számára. A versenyen a fehérvári városi csapatbajnoki cím kerül eldöntésre korcsoportonként a fiúknál és a lányoknál (alsó és felső tagozaton). A győztes csapatok jogot szereznek a megyei döntőn való részvételre. A mostani rendezvényre nevezési csúcsot könyveltek el a szervezők. A versenyre díjtalanul lehetett nevezni.
  November 21-én, pénteken 14 órától rendezik meg a székesfehérvári általános iskolások 2014/2015. tanévben esedékes Városi Sakk Csapat I-II. és III-IV. korcsoportos diákolimpiáját. A Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, valamint a Civil, Ifjúsági és Sportiroda által szervezett eseményen a székesfehérvári városi csapatbajnoki cím kerül eldöntésre korcsoportonként a fiúknál és a lányoknál (alsó és felső tagozaton). A győztes csapatok jogot szereznek maguknak a megyei döntőn való részvételre. Az utóbbi évekhez képest nevezési csúcsot sikerült elérni, köszönhető ez a sakk komplex fejlesztési programjának és az iskolák aktivitásának is. Az elmúlt évben négy iskola, 15 csapattal és 57 tanulóval vett részt a viadalon, ezt sikerült most túlszárnyalni.
 
 A megmérettetésen Székesfehérvár város általános iskoláinak tanulói vehetnek részt. Alsó tagozatosoknál (akik 2004-ban vagy később születtek) 4 fős fiú-, illetve 3 fős lánycsapat, felső tagozatosoknál (akik 2000-2003 között születtek) 4 fős fiú-, illetve 3 fős lánycsapatok indulhatnak. Fiatalabb versenyző indulhat az idősebbek között, a lányok indulhatnak a fiúk között, de fordítva nem. A 6 és 8 osztályos gimnáziumok, illetve egyéb intézmények is nevezhetik csapatukat, ha a csapattagok mindegyike a megfelelő korcsoportba tartozik. Csapatonként egy fő tartalék nevezhető, illetve a csapatösszetételnél ügyelni kell az erősorrendre. Az erősorrendben alacsonyabb értékszámú versenyző csak akkor előzhet meg magasabb értékszámút, ha értékszámuk különbsége nem haladja meg a 150-et. A második táblán mindenkor az első táblást követő legmagasabb értékszámú versenyző nevezhető. A sportprogram lebonyolítása 25-25 perces csapatmérkőzésekkel és legfeljebb 5 fordulóval zajlik majd.
 
  A helyezések sorrendjét a mérkőzéseken elért játszmapontok összege határozza meg. Svájci rendszerű verseny holtversenye esetén elsősorban az egymás elleni eredmény, másodsorban a Buchholz értékelés, harmadsorban a csapatgyőzelmi pontszámítás (győzelem 2 pont, döntetlen 1 pont), végül a magasabb táblákon elért jobb eredmény dönt, előzőek azonossága esetén a versenybíró rövidített játszmá(ka)t rendelhet el. Körmérkőzéses verseny holtversenye esetén elsősorban az egymás elleni eredmény, másodsorban a Berger-Sonneborn számítás, harmadsorban a csapatgyőzelmi pontszámítás, végül a magasabb táblákon elért jobb eredmény dönt, előzőek azonossága esetén a versenybíró rövidített játszmá(ka)t rendelhet el. A versenyt a Szent Imre Általános Iskolában rendezik meg pénteken 14 órától, melyre a nevezés díjtalan! Az esemény fővédnöke Csák Lajos igazgató, a Szent Imre Általános Iskola és Óvoda intézményvezetője.