-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Pénz, de honnan? - fókuszban a 2016-os EU-s pályázati pénzek
A 2016-os EU-s pályázati pénzekről és fejlesztésekről volt szó csütörtökön a „Pénz, de honnan?” című konferencián. A rendezvényen elhangzott, hogy több ezer milliárdos keretösszegben jelennek meg EU-s pályázati kiírások, a források mintegy 60 %-át gazdaságfejlesztésre fordítják majd. Az előző ciklushoz képest az is nagy változás, hogy más, kedvezményes hitelforrások, finanszírozási lehetőségek is várnak a vállalkozásokra.
2016.04.07. 11:49 |
A 2016-os EU-s pályázati pénzekről és fejlesztésekről volt szó csütörtökön a „Pénz, de honnan?” című konferencián. A rendezvényen elhangzott, hogy több ezer milliárdos keretösszegben jelennek meg EU-s pályázati kiírások, a források mintegy 60 %-át gazdaságfejlesztésre fordítják majd. Az előző ciklushoz képest az is nagy változás, hogy más, kedvezményes hitelforrások, finanszírozási lehetőségek is várnak a vállalkozásokra.
Soha nem látott mennyiségben, több ezer milliárdos keretösszegben jelennek meg EU-s pályázati kiírások a következő időszakban. A "Pénz, de honnan?" című rendezvényen elhangzott, hogy bőven lesz válogatási lehetősége az üzleti szektor kis és közepes méretű szereplőinek és az önkormányzatoknak is. Innovációra, energetikai felújításokra, informatikára, családi gazdaságok fejlesztésére, induló vállalkozásokra is jut majd a fejlesztési pénzekből. A rendelkezésre álló több ezer milliárd forint jelentős részét, mintegy 60 %-áta gazdaságfejlesztésre fordítják majd, de az előző ciklushoz képest az is nagy változás, hogy más, kedvezményes hitelforrások, finanszírozási lehetőségek is várnak a vállalkozásokra. A konferencián az előadók részletesen beszámoltak a GINOP, a TOP, a KEHOP és a VP aktuális kiírásairól, és válaszoltak a fejlesztéssel kapcsolatos egyéb finanszírozási és hatékonysággal kapcsolatos kérdésekre is.
A szakmai fórumot dr. Horváth Miklósné önkormányzati képviselő, városfejlesztési tanácsnok nyitotta meg, aki a 2014-2020 közötti időszak céljairól szólva elmondta, hogy ösztönző és támogató városi szerepvállalással, komplex gazdaságfejlesztési beavatkozásokkal maradhat továbbra is meghatározó gazdasági centrum Székesfehérvár, de fontos az is, hogy új fejlődési pályák is megnyílhassanak a város számára. „A bevételek szempontjából is fontos, hogy a Székesfehérváron működő vállalatok eredményesen gazdálkodjanak és fejlődjenek az uniós források bevonásával. Ezzel biztosítható a foglalkoztatást a térség lakosai számára és ez adja az iparűzési adóbevételt, amit a város fejlesztésére fordíthatunk.” – hangsúlyozta Székesfehérvár városfejlesztési tanácsnoka. dr. Horváth Miklósné szólt az oktatás szerepéről is, kiemelve, hogy . oktatási központ lett a város a szakképzés terén, a széles palettájú közép és felsőoktatás létrehozásával pedig a város fontos bázisa lehet hosszútávon is a duális képzéseknek.
A fórumon előadást tartott Gedei Gábor, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program projektmenedzsere, aki elmondta, hogy a vállalkozások előtt megnyíló pályázati lehetőségek bővülni fognak. Kiemelte, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságfejlesztési programok végrehajtásáért felelős államtitkárságán azon dolgoznak, hogy felgyorsítsák a pályázati kiírások megjelenését. Rövidesen tárgyalja a kormány a GINOP éves fejlesztési keret módosításáról szóló javaslatot is, amelynek elfogadása után a kiírás is felgyorsulhat és akár a rendelkezésre álló források is bővülhetnek.