Pontokat vesztett a Vidi az Újpest ellen

A Videoton FC 1-1-es döntetlent játszott az Újpest FC csapatával a Soproni Liga 29. fordulójának rangadóján. A tabella második helyén álló és a bajnoki címért küzdő Vidi számára jól indult a találkozó, a 3.percben Elek góljával vezetést is szerzett a csapat. Az Újpest a mérkőzés 73. percében egyenlített. A feszült légkörben zajló találkozón Mezey György vezetőedzőt a 89. percben elküldte a bíró a kispadtól.
2010.05.20. 00:17 |

Már a 3. percben megszerezte a vezetést dr. Mezey György csapata: Nagy Dániel jobb oldali szöglete után Elek Ákos fejelt 7 méterről a léc alá.

A folytatásban is remek iramú mérkőzést láthatott a közönség, az első félidőben a Vidi játszott fölényben, de újabb találat már nem született a szünetig.

A második játékrészre feljavult az Újpest is, és a 73. percben összejött az egyenlítés. Tóth Norbert bal oldali szabadrúgását követően Dusan Vasziljevics 10 méteres, erőtlen fejese a meglepett Sebők Zsolt kezéről pattant a kapuba.

A hajrában mindkét csapat nagy erőket mozgósított a győztes találat megszerzése érdekében, de végül maradt az 1-1. A találkozó krónikájához tartozik, hogy a 89. percben Szabó Zsolt játékvezető elküldte a kispadtól a hazaiak vezetőedzőjét, Mezey Györgyöt.