Pordány Botond volt a legjobb fehérvári, 309 megyei induló a Spar Maratonon

A Futás Napján összesen 23450-en indultak a futó fesztivál hét különböző távján, akik a nyolc kerületén áthaladva a főváros igazi ünnepévé tették ezt a napot. Fejér megyéből a 36 éves székesfehérvári Pordány Botond végzett a legközelebb a győzteshez: 43. lett a maratonon. A legidősebb megyei futó az 73 éves székesfehérvári Szente László. Fejér megyéből 309-en indultak a különböző távokon!
2014.10.13. 20:10 |
A Futás Napján összesen 23450-en indultak a futófesztivál hét különböző távján, akik a nyolc kerületén áthaladva a főváros igazi ünnepévé tették ezt a napot. Fejér megyéből a 36 éves székesfehérvári Pordány Botond végzett a legközelebb a győzteshez: 43. lett a maratonon. A legidősebb megyei futó az 73 éves székesfehérvári Szente László. Fejér megyéből 309-en indultak a különböző távokon!
Gyönyörű őszi időben, de a futók számára talán már túl erős napsütésben lőtte el a 29. SPAR Budapest Maraton rajtját Tarlós István Budapest főpolgármestere és Hosszú Katinka világ-ÿés Európa-bajnok úszónő. Rekordszámú résztvevő, 23450 futó nevezett az eseményre, az egyéni és válót-maraton is tömegeket vonzott. Soha nem látott számban érkeztek a külföldiek is, 71 ország képviseletében. A napsütéses időjárás rengeteg nézőt csalogatott az útvonal mellé, bármerre is tekergett a végeláthatatlan futókígyó. A hőséggel nagyon meg kellett küzdeniük a résztvevőknek, hősies küzdelemben futottak fiatalok és idősebbek.
Fejér megyéből 309 nevező indult, közülük a fehérvári Pordány Botond (képünkön) 43. helyezése remek eredmény. De váltóban is több csapat teljesítette a távot, így például a Városgondnokság váltója. Több híres személyiség is nevezett a különböző távok valamelyikére. Öt olimpiai bajnokunk is futott váltóban, jótékonysági egyesületeket támogatva ezzel. Miklósa Erika Kossuth-díjas operaénekesnő a Magyar Állami Operaház egyik csapatának tagjaként vesz részt a versenyen. Rippel Ferenc artistaművész pedig életében először teljesítette a 42km-t.