-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Projektoros televíziók gyártásába kezdett a Videoton
Három high-tech együttműködésben indított fejlesztés is piaci sikert hozott a Videoton Holding Rt. számára – mondta a Világgazdaságnak Sinkó Ottó vezérigazgató –, s már folyik mindhárom továbbfejlesztése, alkalmazása és kiterjesztése is. A cég a francia Sagem megbízásából projektoros televíziók gyártásába kezdett. A világon egyedülálló megoldással valós idejű, három dimenziós (3D) kép megjelenítésére alkalmas technológiát dolgozott ki a Videoton Rt. és a Holografika Kft. európai uniós pályázati forrásokat is felhasználva.
Három high-tech együttműködésben indított fejlesztés is piaci sikert hozott a Videoton Holding Rt. számára – mondta a Világgazdaságnak Sinkó Ottó vezérigazgató –, s már folyik mindhárom továbbfejlesztése, alkalmazása és kiterjesztése is. A cég a francia Sagem megbízásából projektoros televíziók gyártásába kezdett. A világon egyedülálló megoldással valós idejű, három dimenziós (3D) kép megjelenítésére alkalmas technológiát dolgozott ki a Videoton Rt. és a Holografika Kft. európai uniós pályázati forrásokat is felhasználva.
Az eljárás alapjaiban különbözik az eddig megvalósított 3D-s képalkotásoktól. Lényeges eleme, hogy a nézőnek nem kell speciális szemüveget viselnie, nincs helyhez kötve, a képet szinte körbejárhatja, és a megjelenített tárgyakat folyamatosan mozogva látja, mintha valóságos perspektívából szemlélné. A CAD szoftverek fejlődésével általánossá vált a háromdimenziós tervezés, de hiányzott egy jó képmegjelenítő hardvereszköz. E hiányt pótolja most a kifejlesztett termék. Egy nagy, „falméretű” 3D-s képmegjelenítőn is dolgoznak a mérnökök, s máris több autógyár jelezte, hogy használni szeretné a készüléket a járműtervezésben. Érdeklődik az innováció iránt az építészet, az orvostudomány, a biztonságtechnika, a légi irányítás és a szimulációval foglalkozó szakma is. A potenciális felhasználók közé sorolható a 3D-s számítógépes játékokat gyártó és forgalmazó ipar is. Felhasználási területe ma még beláthatatlan, valamikor háztartási eszközzé is válhat a 3D-s televízió – mutatott rá Sinkó Ottó. Alkalmazási lehetőségein nagyot lendítene a 3D-s kamera kifejlesztése, ez szintén a cégek tervei között szerepel.
Az orvosi készülékek kifejlesztésében is nagy fantáziát lát a Videoton Holding. Már mintegy száz darab kelt el Magyarországon és a környező országokban a Rhinolight nevű fényterápiás bőrgyógyászati eszközéből. A termék főként allergiás eredetű nyálkahártyapanaszok kezelésében eredményes. Az Egészségügyi Tudományos Tanács kutatásetikai bizottsága a kezelést orvosi eljárássá minősítette. A berendezést az Orvos- és Kórháztechnikai Intézet bevizsgálta, használati engedélye kiterjed az Európai Unió területére. A Rhinolightot az USA-ban várhatóan egy kockázatitőke-társaság forgalmazza majd. A Videoton pár hónap múlva megteremti a nagyobb volumenű gyártás feltételeit is. Ám a gyártás növelésére csak bő egy év múlva kerülhet sor, mert a Rhinolight újabb típusainak időigényes tesztelésével ki kell várni a következő allergiaidényt.
Piacra került a Videotonnak a Szegedi Tudományegyetemmel közösen kifejlesztett lézeres mérőműszere is. Az ebben alkalmazott fotoakusztikus mérési módszer alacsony koncentrációtartományban lehetővé teszi egy adott gázban más anyagok jelenlétének kimutatását. A Mol Rt. a földgázüzemeiben méri vele a földgáz vízgőz- és kénhidrogén-tartalmát. Fő felhasználási területének a környezetvédelem és az energiaipar ígérkezik.
A high-tech üzletág mellett három másik pilléren nyugszik a Videoton működése. A szerződéses gyártással foglalkozó egyik vállalat a közelmúltban kezdte meg a francia Sagem társaság megbízásából a projektoros televíziók (DLP) gyártását. A DLP-elven működő készülék képernyőmérete növeléséhez nincs szükség a készülék mélységének és súlyának növelésére, mint a katódsugárcsöveseknél. Az évi több tíz ezer készülék számára 150 millió forintból alakította ki a csarnokot, a technológiát a megrendelő hozta. A gyártás munkaerőigényét felvétellel és átcsoportosítással oldották meg. A két cég együttműködik irodatechnikai berendezések gyártásában is.
A szerződéses gyártás növekedésének fő motorja a 17 milliárdos éves forgalommal mégis az autóipar, ahol mind az elektronikai, mind az alkatrészgyártási szinten egyre erősödik a Videoton pozíciója.
A Videoton foglalkozik ingatlan alapú szolgáltatásokkal, azaz létesítményüzemeltetéssel és a gyártáshoz kapcsolódó szolgáltatásokkal is. Előbbi viszonylag nagy tőkeigényű, a cégnek mintegy 40 milliárd forintja fekszik ebben a tevékenységben. Utóbbi a gyártáshoz szorosan kapcsolódik, egyebek mellett a logisztikára, a munkaerő-kölcsönzésre és a személyszállításra terjed ki. E két üzletágban számottevő növekedés volt Székesfehérváron és Veszprémben is.