-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Radics Péter Antall József-könyvét mutatják be szerdán
A Vörösmarty Társaság Kossuth utcai nagytermében december 10-én este hat órakor lesz annak a könyvnek a bemutatója, amelynek a tíz esztendővel ezelőtt elhunyt miniszterelnök, Antall József a főhőse. A kötetnek több székesfehérvári vonatkozása is van.
A Vörösmarty Társaság Kossuth utcai nagytermében december 10-én este hat órakor lesz annak a könyvnek a bemutatója, amelynek a tíz esztendővel ezelőtt elhunyt miniszterelnök, Antall József a főhőse. A könyvnek számos fehérvári vonatkozása van, ezek között említhető, hogy szerzője az innen elszármazott ismert újságíró, a Magyar Televízió hajdani munkatársa és washingtoni tudósítója, Radics Péter. A szöveget szerkesztette és gondozta Román Károly, a szerző hajdani tanára a Vasvári Gimnáziumból.
Nem utolsósorban a kiadó az ugyancsak fehérvári székhelyű Lexika, s annak vezetője, a szerkesztő hajdani tanártársa, Szalai Elek. Persze joggal fölvetődhet a kérdés: a terjedelmes interjúra épülő könyv miért csak most, Antall József halála után egy évtizeddel jelent meg? Hiszen már akkor fontos dokumentuma lehetett volna a rendszerváltozásnak, s nem utolsósorban kitűnő portré is a jelentős politikusról és emberről. A választ az ajánló szövegben találjuk meg: „Ez a könyv tulajdonképpen már 1990 nyarán készen volt. A szerző lezárta a kéziratot, Göncz Árpád megírta az előszót, a Zrínyi Katonai Könyvkiadó pedig már a nyomólemezeket is elkészítette, a kötet azonban a hirtelen felizzott politikai légkörben mégsem jelent meg.” Hozzátehetjük, hogy a könyv sorsa egyben jól jellemzi a sokak szerint felemás változás jellegét…Ám kétségtelen, hogy többek fáradozása most meghozta az eredményt. S ha – nem kissé – megkésve is, de itt a kötet, amelyhez a korábbi köztársasági elnök előszava elé még Radics Péter írt egy idei bevezetőt is. Ennek befejező gondolata: „Kegyes volt velünk a sors, hogy az anyag akkor elkészülhetett, és most méltányos újra, mikor a kötet a közönség elé kerülhet.”