-
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsony a Református Egyházközségnél
December 24-én 15 órakor Szenteste délutáni, 22 órakor pedig Zenés-Gyertyafényes istentisztelet lesz a Budai úti Református templomban. Karácsony első napján, december 25-én 10 órakor ünnepi istentisztelet lesz úrvacsorával és összevont kisiskolás és ovis gyermek-istentiszteletek. 15 órakor pedig Istentisztelet lesz a Börgöndi Kápolnában úrvacsorával.
2024.12.24. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Radics Péter Antall József-könyvét mutatják be szerdán
A Vörösmarty Társaság Kossuth utcai nagytermében december 10-én este hat órakor lesz annak a könyvnek a bemutatója, amelynek a tíz esztendővel ezelőtt elhunyt miniszterelnök, Antall József a főhőse. A kötetnek több székesfehérvári vonatkozása is van.
A Vörösmarty Társaság Kossuth utcai nagytermében december 10-én este hat órakor lesz annak a könyvnek a bemutatója, amelynek a tíz esztendővel ezelőtt elhunyt miniszterelnök, Antall József a főhőse. A könyvnek számos fehérvári vonatkozása van, ezek között említhető, hogy szerzője az innen elszármazott ismert újságíró, a Magyar Televízió hajdani munkatársa és washingtoni tudósítója, Radics Péter. A szöveget szerkesztette és gondozta Román Károly, a szerző hajdani tanára a Vasvári Gimnáziumból.
Nem utolsósorban a kiadó az ugyancsak fehérvári székhelyű Lexika, s annak vezetője, a szerkesztő hajdani tanártársa, Szalai Elek. Persze joggal fölvetődhet a kérdés: a terjedelmes interjúra épülő könyv miért csak most, Antall József halála után egy évtizeddel jelent meg? Hiszen már akkor fontos dokumentuma lehetett volna a rendszerváltozásnak, s nem utolsósorban kitűnő portré is a jelentős politikusról és emberről. A választ az ajánló szövegben találjuk meg: „Ez a könyv tulajdonképpen már 1990 nyarán készen volt. A szerző lezárta a kéziratot, Göncz Árpád megírta az előszót, a Zrínyi Katonai Könyvkiadó pedig már a nyomólemezeket is elkészítette, a kötet azonban a hirtelen felizzott politikai légkörben mégsem jelent meg.” Hozzátehetjük, hogy a könyv sorsa egyben jól jellemzi a sokak szerint felemás változás jellegét…Ám kétségtelen, hogy többek fáradozása most meghozta az eredményt. S ha – nem kissé – megkésve is, de itt a kötet, amelyhez a korábbi köztársasági elnök előszava elé még Radics Péter írt egy idei bevezetőt is. Ennek befejező gondolata: „Kegyes volt velünk a sors, hogy az anyag akkor elkészülhetett, és most méltányos újra, mikor a kötet a közönség elé kerülhet.”